Gyermekpszichológia

Vissza a természetbe! – Ezért fontos gyermekeinknek a szabadban töltött idő

A gyerekeket ösztönösen vonzza a természet, szülőként pedig fontos feladatunk, hogy ezt a kíváncsiságot támogassuk. Ehhez adunk cikkünkben eszközöket.

Gyermekpszichológia

Zöld pulcsis amigók Miskolcon! – A barátság ereje hamarosan az ország összes gyermekonkológiai osztályán gyógyít

2024 tavaszától már Miskolcon is jelen lesznek a kórházban fekvő gyermekek mellett az Amigos a gyerekekért Alapítvány önkéntesei, így az összes magyarországi gyermekonkológiai osztályon működnek majd.

Gyermekpszichológia

Jó az, ha „ügyes” vagy? – Hogy dicsérjünk jól?

A gyerekeknek roppant nagy szükségük van a megerősítésre, dicséretre, pozitív visszajelzésekre. De vajon mik azok a szempontok, amelyeket követnünk kell, ha igazán jót akarunk a gyerekeinknek?

Gyermekpszichológia

Stresszel a gyermekünk az iskolában? – Így segíthetünk neki!

Szülők és gyerekek egyaránt változatos módon viszonyulhatnak a tanuláshoz és az iskolai életben fellépő stresszes szituációkhoz. Cikkünkben az iskolai tanulmányokhoz társuló stressz csökkentéséhez szeretnénk néhány támpontot adni.

Gyermekpszichológia

Kire bízhatom ma a gyerekem? – A szociális háló szerepe a gyereknevelésben

A világszintű mobilitás, a generációk között elhatalmasodó szakadék és a végtelen számú nevelési nézetek ömlesztett elérhetősége egyre jobban elszigeteli a szülőket, amelyek negatív hatással lehetnek a saját mentális jóllétre és a gyerekek fejlődésére is.

Gyermekpszichológia

Következetes, vagy merev szülő vagy? – Tisztázzuk a különbséget

A szülői következetesség tudjuk, hogy fontos. Jelentőségét a gyerekek életében mégis rendszerint félreértjük. Minden a biztonságérzettel kezdődik.

Legyen rövidebb a nyári szünet? – Az iskola hiányának hatásai

A nyári szünet a gyerekeknek az önfeledt játékot jelenti, holott a tanulmányok kimutatták, hogy negatív hatással van képességeikre.

Kapcsolataink

Pedofília és szexuális orientáció? – Beszéljünk nyíltan!

Jelen cikkünk egyfajta gondolatébresztő, mely rávilágít arra, hogy mennyire összetett és komoly problémáról van szó, mikor egy ilyen kényes kérdésben kívánunk helytálló állításokat és értékítéletet megfogalmazni.

Miért hiperoptimisták a gyerekek?

A kutatók szerint a kisgyermekek azért hajlamosak hiperoptimizmusra, mert sokkal kevesebbet tanulnak a rossz eredményekből, mint az idősebbek.