Gyermekpszichológia

Jó az, ha „ügyes” vagy? – Hogy dicsérjünk jól?

A gyerekeknek roppant nagy szükségük van a megerősítésre, dicséretre, pozitív visszajelzésekre. De vajon mik azok a szempontok, amelyeket követnünk kell, ha igazán jót akarunk a gyerekeinknek?

Gyermekpszichológia

Kire bízhatom ma a gyerekem? – A szociális háló szerepe a gyereknevelésben

A világszintű mobilitás, a generációk között elhatalmasodó szakadék és a végtelen számú nevelési nézetek ömlesztett elérhetősége egyre jobban elszigeteli a szülőket, amelyek negatív hatással lehetnek a saját mentális jóllétre és a gyerekek fejlődésére is.

A motivációról szülőknek – Hogyan támogassuk gyermekünket a célegyenes felé vezető úton?

Az értelmes célok kitűzése, illetve azok eléréséhez vezető út megtervezésének képességét jobb minél korábban elsajátítani. Hogyan segíthetjük szülőként gyermekeinket a céljaik elérésében és a motivációjuk fenntartásában?

Gyermekpszichológia

Következetes, vagy merev szülő vagy? – Tisztázzuk a különbséget

A szülői következetesség tudjuk, hogy fontos. Jelentőségét a gyerekek életében mégis rendszerint félreértjük. Minden a biztonságérzettel kezdődik.

Hogyan kezeli a stresszt és a fáradtságot a 21. századi szülő? – Az ELTE PPK legfrissebb kutatása

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai karának felhívását tolmácsoljuk, ahol dr. Jármi Éva vezetésével legújabb kutatásukban a szülői megküzdésmódokat vizsgálják.

Co-sleeping – Hol a helye a bölcsőnek, a szülőknél vagy külön szobában?

Mivel tesszük a legjobbat gyermekünknek: ha együtt alszunk vele, vagy ha már egészen a kezdetektől külön szobában altatjuk el? Mit mondanak a pszichológiai kutatások, létezik-e egyértelmű válasz erre a sokrétű kérdésre?

Gyermekpszichológia

Egy kicsi és egy pici – tippek a testvérféltékenység ellen

„Ki ez az idegen baba, akit anya helyettem szeretget?” Gondolhatja a nagyobb testvér. Hogyan segítsünk neki a kialakult helyzetben?

Gyermekpszichológia

Szuperérzékeny a gyermekem? – Hat tipp, hogyan kezeljük

A szuperérzékeny gyerekeket társai, esetleg tanárai az ijedős, félénk, visszahúzódó címkével illetik, pedig a hiperszenzitivitás egy velünk született hajlam, ami genetikailag öröklődik. Áldás vagy átok? Hogyan segíthetünk szülőként a gyermekünknek?

Mitől „sajátos” a gyerekem nevelése? – SNI kisokos

Különleges, speciális, egyedi, kivételes, páratlan, egyedülálló...sajátos nevelési igény.