Élet & Pszichológia
Hogyan beszélj a gyermekeddel? – Az emlékezés tanulásaMi történik az élet első 3-4 évében, amikor kialakul az emlékezetünk? Kutatások szerint itt többről van szó, mint az agy egyszerű érése – az emlékezést édesanyánktól tanuljuk.
Élet & Pszichológia
Túlzott elvárások csapdájában – a reális elvárások fontossága az egészséges érzelmi fejlődés szempontjábólA reális elvárások elengedhetetlenek a szülő és gyermek közti érzelmi kapcsolódásban, valamint az egészséges fejlődésben. A túlzó elvárások számos életcsapdát rejtenek magukban.
Gyermekpszichológia
Miért van olyan nagy szükség az apai jelenlétre?„Tudatos jelenlét” az apaságban? – Cikkünkben az apák gyermeknevelésben betöltött szerepével és annak fontosságával foglalkozunk.
Gyermekpszichológia
Burokba zárt szeretet – a túlvédő szülő és gyermekeNapjainkban sűrűn előfordul, hogy a szülők a lehető legjobban szeretnének teljesíteni, és igyekeznek mindenből a legjobbat megadni csemetéik számára.
Kapcsolataink
Pszichotrükkök II. rész: Az óvodáskor nagy kérdéseiMinden szülőben felmerül a kérdés: Baj, ha gyermekünk szopja az ujját?
Kapcsolataink
Hogyan legyünk elég jó szülők a koronavírus idején?A járványhelyzet következtében sok család és ezzel együtt a családban betöltött szerepeink is gyökeresen megváltoztak.
Élet & Pszichológia
Értő figyelem és énközlések – Gyermekjátszmák III. részJátszma során teszünk egy lépést, amire a másik fél egy ellenlépéssel reagál, mindezt úgy, hogy egyikünk sincs a saját lépésének tudatában, habár feltehetően ez már a sokadik helyzet, amelyben hasonlóan járunk el.
Kapcsolataink
Pszichotrükkök I. rész – A csecsemő- és kisdedkor nagy kérdéseiMinden szülőben felmerül a kérdés: Különbséget lehet-e tenni a különböző sírásminták között?
Élet & Pszichológia
„Úgysem mersz megütni!” – Gyermekjátszmák II. részGyermeknevelési kérdésekben az egyik legfőbb elvnek tekinthetjük a következetességet.