Személyiség

Meghívó: Tomboló hangulatok, viharos kapcsolatok - avagy mit érdemes tudni a borderline személyiségzavarról?

Honnan ismerhető fel a borderline személyiségzavar? Milyen hatékonysága, illetve csapdái vannak az önkényes diagnózisnak, illetve hogyan zajlik a személyiségzavar klinikai diagnosztizálása? Hogyan juthatnak az érintettek megfelelő szakmai segítséghez? Meg

Élet & Pszichológia

Egy baktériumtörzs, ami enyhítheti a szorongást és segítheti a koncentrációt?

Létezik egy baktériumcsoport, amely nemcsak immunrendszerünkre, de kognitív képességeinkre és hangulatunkra is pozitív hatást gyakorol. Cikkünkből kiderül, hogyan!

Személyiség

Ezekről a tünetekről ismerheted fel a szkizoaffektív zavart!

A szkizoaffektív zavar a pszichotikus tünetekre és a hangulatzavarokra jellemző tünetek sajátos együttesének tekinthető. Cikkünkben a szkizoaffektív zavar tüneteivel, a betegség kialakulásának okaival és a lehetséges kezelési lehetőségekkel foglalkozunk.

Vallás & pszichológia

Segítség a segítőknek – Hogyan vegyünk részt aktívan egy rászoruló támogatásában?

Előfordult már Veled, hogy észrevettél valakit, aki segítségre szorult, mégsem segítettél neki? A bámészkodó hatás az a jelenség, amikor minél többen tudnának segíteni egy rászorulónak, annál kevesebben teszik. Miért cselekszünk így?

Személyiség

Növesszünk új neuronokat – és érezzük jobban magunkat tőle!

Mostanra már tudjuk, hogy a felnőtt agyban is születhetnek új idegsejtek. Ez nem csak tanulási képességeinket befolyásolja, de hangulatunkra is hatással van. Ráadásul tehetünk is érte!

Kicsit szomorkás a hangulatom máma – a szomorú zenehallgatás paradoxona

A ritmus, a zene már az emberiség hajnala óta része az életünknek. Hat ránk, de a hangulatunktól is függ, hogy éppen milyen zenére vágyunk. De vajon érdemes-e, vagy szabad-e lehangoltan szomorú zenét hallgatni?

Élet & Pszichológia

Létezhet-e legszomorúbb nap az évben? – A kék hétfő teóriájának nyomában

Mitől lesz szürke helyett kék, az év harmadik hétfőjének színezete? Van-e létjogosultsága a teóriának? Cikkünkből kiderül.

Személyiség

Téli letargia? – Mit érdemes tudni a szezonális depresszióról?

Az őszi-téli időszakban általánosságban fáradtabbnak, kedvtelenebbeknek érezhetjük magunkat. Ugyan minden évben másként élhetjük meg ezt az időszakot, de hogyan hat az évszakok változása a hangulatunkra?

Élet & Pszichológia

A szavakon túl – hogyan hatnak ránk a hangulatjelek?

Az elmúlt évtizedek során az online kommunikáció szinte észrevétlenül vált életünk szerves részévé, sőt nagy figyelmet fordítunk arra is, hogy érzelmeinket kellően hangsúlyosan képviseljük a digitális térben.