Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai karának felhívását tolmácsoljuk, ahol dr. Jármi Éva vezetésével legújabb kutatásukban a szülői megküzdésmódokat vizsgálják.
Kapcsolataink
A mentális egészség generációs válsága – COVID kutatási részvételA COVID-19-pandémia súlyos fizikai hatásai mellett sokan küzdenek az izoláció, valamint a veszteségek okozta mentális betegségekkel. Segítsen Ön is feltárni a lelki betegségekkel küzdők hatékonyabb ellátásához szükséges mutatókat!
Több mint 2200 volt táborozó részvételével készített felmérést az American Institutes for Research.
Élet & Pszichológia
A tudomány vicces arca, avagy 5 IgNobel-díjas pszichológiai kísérletAz IgNobel-díjat, vagy más néven anti Nobel-díjat azok a kutatások kaphatják meg, amelyek értelmetlen eredményekhez, használhatatlan felfedezésekhez, vagy mulatságos végeredményhez vezetnek.
Élet & Pszichológia
A szabadban lenni még a magányra is ellenszer egy új kutatás szerintA karanténidőszakban sorra bukkannak fel a tanulmányok arról, mitől lehet valaki boldogabb, mi segít, hogy jobban viseljük az életünk megváltozását.
Pszichoaktív
Megfázásra használt gyógynövényről derült ki, hogy a szorongást is oldjaAz Echinacea a tradicionális gyógyászatban a megfázás, nátha ellenszereként ismert: azonban az elmúlt tíz év magyar kutatásainak köszönhetően mostanra az is kiderült, hogy pár különleges fajtája a szorongás csökkentésére is hatásos.
Élet & Pszichológia
Nincs „majd” – most szeressünk!Novemberben arra kértük az olvasóinkat, hogy töltsék ki kérdőívünket arról, hogyan befolyásolta a járványhelyzet a kapcsolataikat.
Élet & Pszichológia
Hogyan küzdjünk meg a koronavírus okozta „mentális szövődményekkel”? – Interjú Dr. Varga KatalinnalA COVID-19 okozta helyzet olyan pszichésen megterhelő hatásokkal jár, melyek fokozhatják a különböző mentális betegségek kialakulásának kockázatát.
Élet & Pszichológia
A legtöbb dologban az átlagnál jobbnak gondoljuk magunkat – kivéve ebbenHa megkérünk embereket, hogy ítéljék meg különböző, előnyös tulajdonságaikat másokhoz képest, a kutatások eredményei szerint azt kapjuk, hogy szeretjük az átlagnál jobbnak gondolni magunkat.