A ritmus, a zene már az emberiség hajnala óta része az életünknek. Hat ránk, de a hangulatunktól is függ, hogy éppen milyen zenére vágyunk. De vajon érdemes-e, vagy szabad-e lehangoltan szomorú zenét hallgatni?
Az otthon nem egyszerűen egy lakcímkártyára felvezetett adat, hanem sokkal több annál. Így az otthon elhagyása is sokkal több puszta helyváltoztatásnál.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai karának felhívását tolmácsoljuk, ahol dr. Jármi Éva vezetésével legújabb kutatásukban a szülői megküzdésmódokat vizsgálják.
Cikkünkben dr. Sebestyén Árpád kríziskezelő szakpszichológus, a Traumaközpont munkatársának áttekintését olvashatjátok a háborús helyzetről, illetve hasznos tanácsokkal is ellát minket.
Szorongás, agresszió, kialvatlanság, fejfájás, hasfájás, gyors szívverés. Csak pár tünet abból, amit a háború kitörése óta a gyermekek átélhetnek, és ami az iskolában is fokozottan megjelenhet az ijesztő hírek hallatára.
Élet & Pszichológia
Reziliencia: milyen erőforrásokra támaszkodhatunk nehéz helyzetekben?Van, amikor úgy érezzük, mintha kihúzták volna a lábunk alól a talajt, mert olyan kihívással nézünk szembe, amilyennel korábban még nem kellett megküzdenünk, máskor pedig pont, hogy a tartós küzdelemben merülünk ki, és nem tudjuk, mit lehetne még mozgósítani ahhoz, hogy kitartsunk.
Személyiség
A krízisekről szakmailag a Gran Torino című film alapjánVajon ha megnézünk egy filmet, milyen gondolatok indulnak el bennünk? Beépítjük a levont következtetéseket az életünkbe? Esetleg tanulságként néha eszünkbe jut, vagy elfelejtődik?
Cikkünkben A kis gyufaárus lány és A fenyőfa című Andersen meséken keresztül foglalkozunk a boldogtalan befejezések hatásával.
Sportpszichológia
Mindenki egyért, egy mindenkiért – kollektív coping a csapatbanHa egy csapat képes összetartani, és együtt megküzdeni a tagokat érő stresszel, sokra viheti