Gyermekpszichológia

Stresszel a gyermekünk az iskolában? – Így segíthetünk neki!

Szülők és gyerekek egyaránt változatos módon viszonyulhatnak a tanuláshoz és az iskolai életben fellépő stresszes szituációkhoz. Cikkünkben az iskolai tanulmányokhoz társuló stressz csökkentéséhez szeretnénk néhány támpontot adni.

Egzisztenciális Pszichológia

Megküzdés a rákkal: a halál elfogadásában rejlő lehetőségek

Az élet iskolájában általában csak akkor halljuk meg igazán, hogy mit mond a halál, mint előadó, amikor kénytelenek vagyunk az első sorba ülni és odafigyelni rá.

Személyiség

A krízisekről szakmailag a Gran Torino című film alapján

Vajon ha megnézünk egy filmet, milyen gondolatok indulnak el bennünk? Beépítjük a levont következtetéseket az életünkbe? Esetleg tanulságként néha eszünkbe jut, vagy elfelejtődik?

Élet & Pszichológia

Languishing – A világjárvány érzelmi bélyege

Furcsa, megfogalmazhatatlan bágyadt érzés, mely már szinte állandósult bennünk a világjárvány kezdete óta. Mi is ez pontosan, és honnan ered?

Sportpszichológia

Hogyan hozzuk ki a legjobbat az állandó stresszelésből?

A stressznek van jó oldala is, csak ügyesen kell bánnunk vele.

Élet & Pszichológia

Küzdelem a betegségek ellen

Mindenki máshogy reagál, amikor hirtelen szembesül egy súlyosabb betegséggel. Mit jelent a betegség-magatartás, és hogyan válhat problémássá? Lehetnek pozitív hatásai egy kóros állapotnak? Hogyan küzdjünk meg a negatív következményekkel?

Élet & Pszichológia

Én a stresszben, stressz az Énben – az autoimmun betegségek lélektana II. rész

Cikksorozatunk első részében bemutattuk, hogyan képezheti alapját a stressz eluralkodása egy krónikus testi betegség – jelen esetben autoimmun betegség – kialakulásának. A biológiai és környezeti hatások mellett a pszichológiai okoknak is fontos szerepet

Élet & Pszichológia

Szorongunk vagy félünk? Inkább megküzdünk vele? – A kiértékelés nyomában

Abban egyetérthetünk, hogy mindenki élt már át olyan helyzetet, mely során légzése és szívverése felgyorsult, izmai megmerevedtek és izzadni kezdett.

Gyermekpszichológia

„Reziliens családot akarok!” – Útmutató a hatékony megküzdéshez

Számos kutatás számol be arról, hogy az életünk során megjelenő krízishelyzetek milyen hatással lehetnek az egyéni fejlődési utunkra.