Sportpszichológia
Cipő bekötve, kulacs megtöltve, indulunk! – Amikor együtt sportol a családA család közös sportperceiből a gyerekek és a szülők is nyerhetnek, az élményteli aktivitás a család összetartását és kapcsolódását is segítheti.
Sportpszichológia
Mindennapi futásaink – hogyan gyűjtünk erőt az induláshoz?Feladattenger, kimerültség, időjárás.
Sportpszichológia
A futás, mint személyiségfejlesztő mozgásformaVajon milyen hatással van a szabadidősport a lelkünkre?
Élet & Pszichológia
A szabadban lenni még a magányra is ellenszer egy új kutatás szerintA karanténidőszakban sorra bukkannak fel a tanulmányok arról, mitől lehet valaki boldogabb, mi segít, hogy jobban viseljük az életünk megváltozását.
Élet & Pszichológia
A módosult tudatállapotok és az aktív éber hipnózis rejtelmei – tudósításA fennálló koronavírus-helyzet óta most másodjára tartott személyes részvételű eseményt a Mindset Pszichológia.
Sportpszichológia
Sportoló kismamák és kismama sportolók – tények és tévhitek a várandós mozgásrólKerüljük az ütközéssel és eséssel járó sportokat!
Élet & Pszichológia
Fejleszd tovább magad: növeszd meg az agyad!Sok kutató nemrég még abban a hitben élt, hogy a felnőttek agya egy bizonyos kor elérése után egyszerűen nem fejlődik tovább.
Élet & Pszichológia
Testről és lélekről – létezhet-e az elme az agy nélkül?A legtöbb ember talán még mindig azon az állásponton van, hogy a „test” és a „lélek” két jól elkülöníthető szubsztancia.
Sportpszichológia
Mozgásra fel! De mégis mikor? A reggeli és az esti edzés jótékony hatásaiElőző cikkünkből megtudhattuk, hogyan gazdálkodjunk okosan az időnkkel, milyen szakaszokra bontható egy nap, mit jelent a „csúcs”, a „völgy” és a „feléledés” időszaka, és arra is fény derült, hogy a nap különböző szakaszai hogyan hatnak teljesítőképességünkre, kreativitásunkra, hangulatunkra és általános jóllétünkre.