Személyiség

3 jel, hogy megfelelési kényszered van – ezeket teheted ellene!

Miért mondunk igent olyan dolgokra, amikre valójában nemet szeretnénk? Miért tűnik úgy, hogy napjaink arról szólnak, hogyan teljesítsük mások elvárásait, miközben saját igényeinket és vágyainkat folyamatosan háttérbe szorítjuk?

Élet & Pszichológia

Hat kód, amellyel aktiválhatjuk lelki egészségünket

A lelki egészség világnapjának jegyében született cikkünkben bemutatjuk az úgynevezett Wellbeing kódokat, amelyek az érzelmi egészség és jóllét aktiválását segítik elő.

Élet & Pszichológia

Sokoldalú magabiztosság – Hogyan segíthet bennünket a pszichodiagnosztikában?

Önbizalmunk jelentős befolyással bír mindennapjainkra, egy-egy helyzetben nyújtott reakciónkra. De vajon milyen összefüggésben állhat magabiztosságunk a mentális egészségünkkel?

Személyiség

A rendes lányok csendben sírnak? – A jókislány-szindrómáról

Sok nőt neveltek úgy, hogy legyen mindig kedves és segítőkész. Az ilyen jókislányok megtanulják elfojtani a dühüket, nem tudnak nemet mondani, és egész életükben igyekeznek megfelelni mindenkinek - azaz szorongó nagylányok lesznek.

Élet & Pszichológia

„Legelőször önmagunkat kell megszeretni” – de hogyan és miért?

Az egyik legelkoptatottabb pszichológiai jó tanács, hogy tanuljuk meg önmagunkat szeretni.

Élet & Pszichológia

Le a külsőségekkel – szeressük máshogy a testünket!

Fogyasztói társadalmunk keblén melengeti a szépség felszínes ideálját, ezzel háttérbe szorítva azokat a nézőpontokat, melyek a felszínesség mögött keresik az értékeket.

Élet & Pszichológia

Az egészséges önértékelés hat alappillére

Önértékelésük meghatározza, hogy hogyan viszonyulunk másokhoz és önmagunkhoz, hogyan éljük meg sikereinket és kudarcainkat, és hova helyezzük el magunkat a világban.

Élet & Pszichológia

Hogyan növelhetjük önbizalmunkat az írás által? – A perspektívaváltás ereje

Az írás segíthet tudatosítani és formálni a belső hangunkat, ha megfelelően használjuk – cikkünkben megmutatjuk, hogyan.

Élet & Pszichológia

Amit jó érzés adni és kapni is - pszichológus szemmel a dicséretek fontosságáról

Miért jó dicsérni? Nemcsak az esik jól, ha megdicsérnek, megerősítenek minket képességeinkben, de kutatások szerint a dicséretek, bókolás annak a félnek a mentális jóllétére is kedvező hatással bírhat, aki adja azt.