Élet & Pszichológia
„Anyaagy” – Mítosz vagy valóság?Mítosz, hogy a nők kognitív képességei csökkennek a szülés előtt és után.
Kapcsolataink
Kapcsolatban – avagy miért posztoljuk a párkapcsolatunkat online?Vajon miért posztolunk a párunkról a közösségi médiában? Milyen előnyeink származhatnak ebből? Min múlik, hogy valaki megjeleníti-e a párkapcsolatát az online térben?
Élet & Pszichológia
Eutanázia – Kié a végső döntés?A „kegyes halál” kérdése egyre gyakrabban kerül előtérbe. Jelenleg az aktív eutanázia nem engedélyezett, de felmerül a sokakat megosztó kérdés, hogy elfogadható-e saját halálunkról dönteni?
Pszichológus Szemmel
TikTok terápia: Amikor az öndiagnosztizálás virális leszMa már nemcsak előnyös oldalunkat osztjuk meg online, hanem pszichológiai nehézségeinket, akár mentális zavarunkat is. Vajon milyen előnyökkel és hátrányokkal jár, ha pszichológiai ismereteinket a közösségi médiából szerezzük?
Élet & Pszichológia
A „kevésbé súlyos” evészavarok kezelése komolyabb kihívást jelentene az anorexiánál?A kevésbé súlyos evészavarokban érintetteknek hasonló fizikai tünetekkel és lelki terhekkel kell megküzdeniük, mint az ismert bulimia vagy anorexia esetén, ám a homályos diagnosztikai leírások nem segítenek a felismerésben.
Élet & Pszichológia
Dr. Bányai Éva: A daganatos betegek 95 százalékánál megjelent a poszttraumás növekedés a kutatásunkbanTudósításunk a daganatos betegségek dilemmáiról.
Élet & Pszichológia
A horoszkóp varázsa: az önismeret illúziójaAz emberek sokszor fordulnak a horoszkópokhoz, mert azok egyszerű és általában pozitív útmutatást nyújtanak. Melyek azok a pszichológiai tényezők, amelyek miatt ennyire vonzóak számunkra a horoszkópok?
Egzisztenciális Pszichológia
A poszttraumás növekedés jelensége daganattal érintetteknélA rák súlyos és traumatikus esemény a beteg személy és hozzátartozói életében egyaránt. Azonban a negatív fizikai és pszichés tényezők mellett bizonyos szinten akár pozitív megéléseket és fejlődést is hozhat.
Személyiség
Nem mindegy, hogy milyen történetet mesélsz magadról – 10 önkorlátozó hiedelem, ami hátráltat a fejlődésbenHa téves hiedelmekre alapozzuk az önbizalmunkat, hátráltatjuk, és megfosztjuk magunkat a lehetőségtől, hogy reális önértékelésünk tudatában vegyünk részt az életünkben, és küzdjünk meg az előttünk álló kihívásokkal.