Sportpszichológia
„Mindent beleraktam, mindent háttérbe szorítottam” – Szoboszlai szerepe az EB-re való kijutásbanSzoboszlai Dominik lassan hazánk legismertebb emberévé növi ki magát, miközben Azahriah-hoz hasonló hatékonysággal segít megtölteni a Puskás Arénát. A magyar labdarúgás napján az elmúlt időszak sikereinek titkát kutatjuk.
Sportpszichológia
Nem csak edző! – Mi a pályán és az annak szélén álló sikeres kapcsolatának titka?A közös munka hatékonysága sokszor azon múlik, hogy a sportoló és az edző miként tudják az eltérő szerepeket és a hozzájuk kapcsolódó különböző célokat vagy elvárásokat összeegyeztetni.
Kapcsolataink
Rosszindulatúak és sikeresek – mérgező emberek a ranglétra tetejénHogyan kerülnek menedzseri pozícióba a mások életét megnehezítő, empatikus képességek híján lévő személyek?
Élet & Pszichológia
Az önbecsülés mítosz csapdájában – miért függünk mások véleményétől?Szinte közhelyszámba megy, hogy azok az emberek, akik jobban bíznak magukban, sikeresebbek pesszimistább társaiknál.
Napjainkban egyre több kutatás támasztja alá, hogy a magas érzelmi intelligenciával rendelkező személyek nem csupán boldogabbak és egészségesebbek, de a munkájukban is sikeresebbek, mint társaik.
Élet & Pszichológia
A sikeres párkapcsolati kommunikáció hat aranyszabályaA párkapcsolatunkkal való elégedettségünkre jelentős hatással van a társunkkal való kommunikáció minősége.
Sportpszichológia
Miért jó a győzteseknek szurkolni? – ezért választunk okosan csapatotA lelátón ülve, vagy a tévé előtt izgulva, kicsattanó örömmel, vagy hatalmas csalódással fogadjuk kedvenc csapatunk győzelmét illetve vereségét. Hogyan válik valaki szurkolóvá életre-halálra és ennek milyen előnyei lehetnek?
Pszichológus Szemmel
Nemi erőszak, vagy rosszul sikerült együttlét? – A vád című francia film elemzéseRosszul sikerült egyéjszakás kaland vagy nemi erőszak? Honnan lehetünk biztosak abban, hogy a másik is akarja az együttlétet? A hallgatás beleegyezés? Többek között ezekre a nem egyszerű kérdésekre világít rá A vád című alkotás.