Sportpszichológia
Világbajnoknak születni kell, vagy…? – Horváth Laura „a világ legfittebb nője”Azt, hogyan élte meg a világversenyt és az azt megelőző kemény éveket, szeptember 21-én, az MCC-Mindset Pszichológia Iskola rendezvényén személyesen is megkérdezhetjük Horváth Laurától!
Sportpszichológia
Fejlődés vagy eredményesség? – avagy, hogyan teremtsünk egyensúlyt a sportbanCikkünkben olvashatsz olimpikon sportoló sportpszichológiai felkészítéséről, a sportszakemberek felelősségéről, a sport fejlesztésének jövőjéről.
Sportpszichológia
Hogyan segíti a sport a személyiségünk formálódását?Nem csak a testet és a lelket edzi, hanem a személyiségünket is alakítja a sport. Önfegyelmet, kitartást, együttműködést, és megannyi mást tanulhatunk még belőle. Nézzük meg, hogyan történik mindez!
Sportpszichológia
A világot jelentő deszka: Interjú Gyarmathy Panka snowboard világbajnokkal – Sportpszichológia Podcast #1Gyarmathy Panka junior világbajnok snowboardos nyilatkozik versenyzésről, karrierről és a pekingi téli olimpiáról dr. Menczel Zsuzsa tanácsadó szakpszichológusnak.
Bemutatjuk a Mindset Terápiás & Tanácsadó Központ új szakemberét, Tepliczky Csilla sport szakpszichológust. Interjúnkban a sportban szerzett személyes tapasztalatába, pszichológusi pályájának alakulásába és szakmai hitvallásába nyerhetünk bepillantást.
Sportpszichológia
A zord külső érzékeny lelket takar – amit eddig nem tudtunk a küzdősportolókrólA küzdősportokról elsőre talán a brutalitás ugrik be, de ha mögé akarunk nézni, felettébb izgalmas pszichológiai rétegekre bukkanhatunk.
Sportpszichológia
Sikerre élesítve. Avagy mentális formaidőzítés a sportban 2. részHogyan készüljünk a formaidőzítésre fejben? Milyen technikák eszközök állnak rendelkezésünkre? Mik lehetnek az elkerülendő buktatók a felkészülésnél. Cikksorozatunkban ezeket a témákat járjuk körül.
Sportpszichológia
Minél többet izzadsz a pályán, annál kevesebbet vérzel a csatában. Mentális formaidőzítés a sportban 1. részHogyan készüljünk a formaidőzítésre fejben? Milyen technikák eszközök állnak rendelkezésre? Mik lehetnek az elkerülendő buktatók a felkészülésnél. Cikksorozatunkban ezeket a témákat járjuk körül.
Sportpszichológia
Mindenki egyért, egy mindenkiért – kollektív coping a csapatbanHa egy csapat képes összetartani, és együtt megküzdeni a tagokat érő stresszel, sokra viheti