Kapcsolataink
Szorongva keresed a közelséget, vagy inkább távolodva védekezel?Bár mindannyian szembesülünk konfliktushelyzetekkel kapcsolatainkban, azok eltérő okokból jelenthetnek kihívást számunkra. Kötődési stílusunk például alapvetően meghatározza, milyen minták alapján működünk ilyen stresszes helyzetekben.
Élet & Pszichológia
Egy egyszerű szupererő azonnal csökkentheti a szorongástA legújabb kutatások azt mutatják, hogy az ölelés azonnal csökkentheti a szorongást. A fizikai ölelés csökkentheti a stresszre adott kortizol választ és a fertőzésekre való hajlamot is.
Élet & Pszichológia
Hogyan ne sodródjunk az árral? – Pszichológiai megküzdés az árvíz okozta krízishelyzettelA természeti katasztrófák nagyfokú stresszt, szorongást és dühöt kelthetnek az érintettekben.
Egzisztenciális Pszichológia
Nem kell azonosulnod a szenvedéseddel – 6 rendhagyó koncepció az Elfogadás és Elköteleződés TerápiábólHabár rendhagyó koncepcióihoz szükség lesz a nyitottságra, de az Elfogadás és Elköteleződés Terápia hatékony megoldást kínál a szorongásra és a fájdalmakkal való megküzdésre.
Élet & Pszichológia
Érzek, tehát eszem – Az érzelmi evés kihívásaiAz étel fontos, de nem jelent megoldást mindenre.
Munkapszichológia
Hogyan térj vissza mentálisan a nyaralásból a munkába?A nyári vakációból való visszatérés a normál kerékvágásba sokak számára megterhelő feladat, de mit tehetünk azért, hogy megkönnyítsük magunk számára az átzsilipelődést?
Az idei nyaralásod nem csupán a kikapcsolódás lehetőségét hordozza magában, de akár egy mély és gyümölcsöző önismereti út kezdete is lehet, mivel a nyaralás kiváló lehetőség a pszichológiai rugalmasság gyakorlására.
Kapcsolataink
Csókolom! – a csókolózás 10 előnyeA csókolózás számos mentális és fiziológiai előnnyel jár. Többek között növeli a bizalomérzetet, csökkenti a stresszt, és boldogsághormont termel.
Élet & Pszichológia
Aggódás vagy tervezés: Hogyan ismerd fel a különbséget?Mindenkivel előfordul, hogy a tervezési folyamat aggódásba torkollik, ami még nagyobb szorongást szül. Hogyan különböztethetjük meg a kettőt, és hogyan lehet „jól" tervezni?