Kapcsolataink
Megoldás lenne elfelejteni mindent, amit az öregedésről tudunk? – Tisza Kata könyvét ajánljukAz Egyedül – A szerethető öregedés felé c. könyv egy hiánytémával foglalkozik. Tisza Kata regénybe foglalt doktori kutatása egy olyan problematikát jár körül, amelynek szakirodalma igencsak szegényes: az időskort.
Élet & Pszichológia
Honnan tudjam, mit érzel? – A társas észlelés alapjaiVajon hogyan tudjuk észlelni egymás belső állapotát? Honnan tudjuk, hogy a másik ember mit érez? Cikkünkben egy lenyűgöző képességünket, a társas észlelést járjuk körül.
Kapcsolataink
A fiúk nem sírnak... vagy mégis?A férfiak abba nőnek bele, hogy sírni gyengeség. Mégis azoknak a férfiaknak magasabb az önbecsülésük, akik fel merik vállalni érzéseiket. Ma már sokkal inkább megengedett a sírás. Még akár vonzóbbakká is válhatnak, ha betekintést engednek érzelmeikbe.
Személyiség
Rólam szól, én vagyok! – A narratívák szerepe életünkbenA magyar nyelv előítélet szava gyönyörűen érzékelteti, hogy amikor előítéletesek vagyunk, akkor már előre ítélkezünk a másik személy felett.
Élet & Pszichológia
Tényleg zsenik az ázsiaiak? – Sztereotípia, versengés és oktatás a kollektív társadalombanA sztereotípiák széles körben hitelt nyernek, de vajon a kutatások eredményei is alátámasztják azokat?
Kapcsolataink
Nemzetközi összefogás... vagy mégsem? – Sztereotípiák a koronavírus idejénA világ nemzetközi szinten is példátlan intézkedéseket tett a COVID-19 helyzetben.
Gyermekpszichológia
„Ez túl lányos” – a gender, a motiváció és a szexizmus összefüggése, I. részA világhoz, az emberekhez való viszonyt az önmagunkról és másokról alkotott előítéletek, sztereotípiák, a minket körülvevő környezet és maga a szocializáció határozza meg.
Élet & Pszichológia
Előítéletek és sztereotípiák – mi vezethet megjelenésükhöz?Emberi létünknek kiemelkedően aggasztó és ugyanannyira veszélyes tulajdonsága is lehet a sztereotipikus gondolkodás megjelenése.
Élet & Pszichológia
„Súlyos” előítéleteink és hiedelmeink, I. részA nyugati kultúrában és társadalomban az elhízás negatív attitűddel jár együtt, mely megjelenését a kutatók már óvodáskorban kimutatták.