A motivációról szülőknek – Hogyan támogassuk gyermekünket a célegyenes felé vezető úton?

Az értelmes célok kitűzése, illetve azok eléréséhez vezető út megtervezésének képességét jobb minél korábban elsajátítani. Hogyan segíthetjük szülőként gyermekeinket a céljaik elérésében és a motivációjuk fenntartásában?

Gyermekpszichológia

„Sosem az esemény okoz traumát, hanem az azt körülvevő csend” – az elfojtás ereje

Orvos-Tóth Noémi új könyvét olvasva, nemcsak a transzgenerációs traumák ismeretének fontossága válik világossá, de az is, milyen szerepe van a csendnek a traumák kialakulásában. Hogy feldolgozás helyett, elfojtjuk magunkban.

Vallás & pszichológia

Gyermekeink és a veszteségek – Mit tehetünk szülőként, pedagógusként, és hogyan segíthet a hit gyermekek gyászfolyamatában?

Minden ember vágyik a kiszámíthatóságra, biztonságra. Ezzel szemben azt szokták mondani, hogy általában egyetlen dolog állandó: a változás. Minden változó élethelyzet kihívással jár és megterhelő, ilyen a gyász folyamata is.

Vallás & pszichológia

Magyarázom a bizonyítványom – Hogyan reagáljunk jól, ha rossz jegyet hoz a gyermek?

Cikkünkben azt járjuk körül, hogy milyen szempontokat érdemes átgondolnunk szülőként gyermekünk iskolai teljesítményével kapcsolatban.

Hogyan kezeli a stresszt és a fáradtságot a 21. századi szülő? – Az ELTE PPK legfrissebb kutatása

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai karának felhívását tolmácsoljuk, ahol dr. Jármi Éva vezetésével legújabb kutatásukban a szülői megküzdésmódokat vizsgálják.

Szülőként a gyermek terápiájában - mit tehetek érte?

Hogyan járulhatunk hozzá gyermekünk gyógyulásához, hogyan könnyíthetjük meg a terápiás folyamatot? Cikkünkből kiderül.

Élet & Pszichológia

Az apai ösztön nyomában

Kultúránkban sokat hallunk az anyai ösztönről, keveset az apai ösztönről. Vajon miben különbözik az apai és az anyai gondoskodás? Mennyiben tér el egymástól az apai és az anyai agy? Milyen hatásai vannak a gondoskodó apának a gyermek fejlődésére?

Co-sleeping – Hol a helye a bölcsőnek, a szülőknél vagy külön szobában?

Mivel tesszük a legjobbat gyermekünknek: ha együtt alszunk vele, vagy ha már egészen a kezdetektől külön szobában altatjuk el? Mit mondanak a pszichológiai kutatások, létezik-e egyértelmű válasz erre a sokrétű kérdésre?

Gyermekpszichológia

Egy kicsi és egy pici – tippek a testvérféltékenység ellen

„Ki ez az idegen baba, akit anya helyettem szeretget?” Gondolhatja a nagyobb testvér. Hogyan segítsünk neki a kialakult helyzetben?