"Azt tartom szem előtt, hogy mindenki megtalálja a hozzá leginkább illő és leginkább segítő módszert" - interjú Tepliczky Csilla sport szakpszichológussal

Bemutatjuk a Mindset Terápiás & Tanácsadó Központ új szakemberét, Tepliczky Csilla sport szakpszichológust. Interjúnkban a sportban szerzett személyes tapasztalatába, pszichológusi pályájának alakulásába és szakmai hitvallásába nyerhetünk bepillantást.

Személyiség

Már születésünk története is komoly hatással bír - Interjú Petrusán-Molnár Dalma pszichológussal

Október óta Petrusán-Molnár Dalma tanácsadó szakpszichológushoz is fordulhatnak a klienseink. Szakemberünkkel szakmai tapasztalatairól, szemléletmódjáról, kliensekhez való viszonyáról beszélgettünk.

Személyiség

Hiteles krónikás vagy nagy történetmesélő? – avagy a konstruktív és rekonstruktív emlékezet II. rész

Az emlékezetünk néha furcsán működik, emlékeink előhívásakor azok tartalma mindig módosul egy kicsit. Későbbi tapasztalataink fényében oda nem illő információkat elvetünk, másokat hozzáillesztünk. Miért van ez?

Vallás & pszichológia

Istenre hangolva – hogyan nyilatkoznak meg az egyes szeretetnyelvek az Istennel való kapcsolatunkban?

Isten szeretetének befogadása, viszonzása is hasonló módon történik, mint az emberi kapcsolatainkban. Keresztényként elméleti síkon tudjuk, hogy Isten számtalan módon kifejezheti az irántunk való szeretetét, ez azonban akkor válik személyes tapasztalattá,

Gyermekpszichológia

Amikor a gyermekkor rémálom – a korai bántalmazás és a borderline személyiségzavar

Életünk talán legmeghatározóbb időszaka a gyermekkor. Az itt szerzett tapasztalatokat életünk végéig magunkkal visszük, tudatosan és tudattalanul befolyásolják azt, ahogyan önmagunkra és a világra tekintünk.

Vallás & pszichológia

Istenélményeink pszichés jelentősége

Rengeteg beszámolót és tapasztalatot lehet olvasni úgynevezett „istenélményekről”, azaz Istennel való találkozás valamilyen transzcendens formájáról.

Gyermekpszichológia

Az örökbe fogadó örökbefogadó – a szülők tapasztalatai és kihívásai

Cikksorozatunk második részében

Élet & Pszichológia

Tudunk-e beszélni egymással? – Férfi és női kommunikációs sajátosságok

Mindennapi tapasztalataink azt sugallják, hogy a férfiak és nők rettentően különbözőek. Ki ne fakadt volna ki, hogy „ezek a férfiak” vagy „ezek a nők!” egy-egy konfliktus vagy félreértés kapcsán. De vajon mennyire különbözünk valójában?

Élet & Pszichológia

Aranykor, avagy az optimális idősödés

Valamennyiünk családjában ott vannak az idős rokonok, akik rengeteg élettapasztalattal rendelkeznek. Milyen pszichológiai változásokon megyünk keresztül időskorban? Létezik optimális öregedés?