Kapcsolataink
Hogyan szeressünk ki valakiből? – Gondolkodási stratégiák volt partnerünk elengedéséhezSzinte mindenki találta már magát olyan szituációban, amelyben nehezére esett a szakítás után elengedni a partnerét, viszonzatlan szerelem gyötörte vagy éppen nem tudott kilépni egy diszfunkcionális kapcsolatból. Egy friss kutatás arra keresi a választ, m
Élet & Pszichológia
Triplázás a Puskásban – Hogyan mozdít meg tömegeket Azahriah?Azahriah, az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő fiatal egymást követő három napon tölti majd meg a Puskás Arénát. Erre magyar zenész még nem volt képes hazánkban – különösen 21 évesen.
Kapcsolataink
Offline kapcsolatok hálójában – Magány a közösségi korbanA modern világ paradoxona: soha nem voltunk még ennyire összekapcsolva, mégis magányosnak érezzük magunkat. De miért szigetelődtünk el egy olyan világban, ahol minden a kapcsolódásról szól?
Ferenczi Sándor (1873-1933) kalandos útvonalán szeretnénk elkalauzolni az olvasót cikkünkben, aki a magyar pszichoanalízis egyik meghatározó alakja, már-már úttörője volt. Ő alapozta meg a pszichoanalízis hazai térhódítását.
Élet & Pszichológia
Retrospektív féltékenység – amikor fáj, hogy előttünk volt már valakijePárkapcsolat és féltékenység – két fogalom, melyek gyakran kéz a kézben járhatnak egymással.
Azon felnőttek több mint 22%-nál, akik gyermekkorukban ki voltak téve a szülői családon belüli erőszaknak, súlyos depresszív tünetek alakultak ki későbbi életükben.
Élet & Pszichológia
Zenei intelligencia – Létezik, vagy sem?Mozart, Beethoven, vagy épp Liszt Ferenc tehetséges volt, vagy sokkal inkább zeneileg intelligens? Vajon, ha az összes dalt és kottát megjegyezzük, akkor zeneileg műveltté válunk, és intelligensebbek is leszünk?
Gyermekpszichológia
A gyermekkor sebei – Így védi a saját szülői önismeretünk a gyermekünketA gyereknevelésben nagy szerepet játszik az önismeret. A gyerekünk könnyen kihozhat a sodrunkból, mert olyan sebeket piszkálhat fel, amelyeknek addig nem is voltunk tudatában. Mi hihetjük, hogy játszmázik, manipulál, de valójában csak jelzi, dolgunk van.
Gyermekpszichológia
„Gyerekes vagyok? De jó nekem!” – Miket tanulhatunk a gyerekektől?Emlékszel még az önfeledt nyári szünetekre, amikor minden nap egy új kaland volt? Emlékszel a gyermeki lelkesedésedre? Felnőttként is jó szolgálatot tehet nekünk, ha néha újra gyermeki szemmel tudunk nézni a világra.