Élet & Pszichológia
„Azért szeretnék segíteni, hogy másoknak ne olyan gyerekkoruk legyen, mint nekem volt” – Fiatalok mentális egészsége és önkéntességInterjúnkban az Élményakadémia munkatársa, Bárnai Árpád mesél arról, milyen pozitív hatással van a hátrányos helyzetű fiatalok életére, mentális egészségére az önkénteskedés.
Gyermekpszichológia
Elvált szülők karácsonya – Hogyan csináljuk jól?Még ha békés volt is az elválás, akkor is számos kihívással nézhetünk szemben szülőként az ünnepek közeledtével. Cikkünkben tanácsokat adunk ahhoz, hogy a karácsony mindenki számára örömteli maradhasson!
Kapcsolataink
Hogyan szeressünk ki valakiből? – Gondolkodási stratégiák volt partnerünk elengedéséhezSzinte mindenki találta már magát olyan szituációban, amelyben nehezére esett a szakítás után elengedni a partnerét, viszonzatlan szerelem gyötörte vagy éppen nem tudott kilépni egy diszfunkcionális kapcsolatból. Egy friss kutatás arra keresi a választ, m
Élet & Pszichológia
Triplázás a Puskásban – Hogyan mozdít meg tömegeket Azahriah?Azahriah, az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő fiatal egymást követő három napon tölti majd meg a Puskás Arénát. Erre magyar zenész még nem volt képes hazánkban – különösen 21 évesen.
Kapcsolataink
Offline kapcsolatok hálójában – Magány a közösségi korbanA modern világ paradoxona: soha nem voltunk még ennyire összekapcsolva, mégis magányosnak érezzük magunkat. De miért szigetelődtünk el egy olyan világban, ahol minden a kapcsolódásról szól?
Ferenczi Sándor (1873-1933) kalandos útvonalán szeretnénk elkalauzolni az olvasót cikkünkben, aki a magyar pszichoanalízis egyik meghatározó alakja, már-már úttörője volt. Ő alapozta meg a pszichoanalízis hazai térhódítását.
Élet & Pszichológia
Retrospektív féltékenység – amikor fáj, hogy előttünk volt már valakijePárkapcsolat és féltékenység – két fogalom, melyek gyakran kéz a kézben járhatnak egymással.
Azon felnőttek több mint 22%-nál, akik gyermekkorukban ki voltak téve a szülői családon belüli erőszaknak, súlyos depresszív tünetek alakultak ki későbbi életükben.
Élet & Pszichológia
Zenei intelligencia – Létezik, vagy sem?Mozart, Beethoven, vagy épp Liszt Ferenc tehetséges volt, vagy sokkal inkább zeneileg intelligens? Vajon, ha az összes dalt és kottát megjegyezzük, akkor zeneileg műveltté válunk, és intelligensebbek is leszünk?