Munkahelyi red flagek – ha ezeket tapasztalod, menekülj!

A mérgező munkahelyi légkör táptalaja lehet a negativitásnak, a stressznek, valamint a konfliktusoknak is.

Adj új lendületet a munkavállalóknak! – A céges pszichológiai tanácsadás előnyei

A céges pszichológiai tanácsadás pozitív hatással van a szervezeten belüli társas dinamikák alakulására és a vállalati egyensúlyra.

Technopánik 2024-ben – Miért félünk a mesterséges intelligenciától?

A technológiai innovációktól és az ismeretlentől való félelem mindig is tipikus reakciónk volt, és ez evolúciós okokra vezethető vissza.

A kiégés 3 típusa – találkoztál már valamelyikkel?

Megdőlt az az elképzelés, miszerint mindenkinél ugyanúgy jelentkezik a munkahelyi kiégés. A fizikai és lelki síkon megnyilvánuló tüneti jellegzetességek alapján a szakértők a kiégés több altípusát határozták meg.

Téged helyettesíthet a mesterséges intelligencia? – ezekre a készségekre van szükséged, hogy helyt állj a jövő munkaerőpiacán

Az MI technológiája átírhat pár foglalkozási kört, de vajon vannak olyan emberi készségek, amelyek leválthatatlanná tesznek bennünket?

Így válhatsz jó főnökké – 3 vezetői lecke Paul Atreidestől, a Dűne főszereplőjétől

Paul Atreides vezetői attitűdje iránymutató lehet minden főnök számára.

A transzgenerációs téglák hatása a munka-magánélet egyensúlyra – Pszicho-Kávéház Limpár Imrével

Mik a leggyakoribb kihívások a munka-magánélet egyensúly elérésében? Hogyan tudjuk felismerni és helyrebillenteni, ha meginog ez az egyensúly? A februári Pszicho-Kávéház eseményünkön Limpár Imre tanácsadó szakpszichológus mesélt a témáról.

Mutasd az érzelmi intelligenciád, megmondom elégedett leszel-e!

Napjainkban a vállalatoknak már nemcsak az okoz fejtörést, hogy a megfelelő munkaerőt kreatív eszközökkel megtalálják, hanem az is, hogy a már felvett kollégákat meg is tudják tartani.

Nem elég a 24 óra? – Így teremts egyensúlyt munkád és magánéleted között!

Hogyan lehet megteremteni a munka és a magánélet egyensúlyát? Sokan küzdünk ezzel a mindennapokban. Az Eisenhower-mátrix segítségével prioritásokat állíthatunk és csökkenthetjük a stresszt - cikkünkben bemutatjuk, hogyan használhatjuk ezt életünk szervezé