Az élet egy hihetetlenül összetett út, tele kanyarokkal és választási lehetőségekkel. Ha úgy érzed, elvesztél az elágazások sűrűjében, ha épp szembesülnöd kell a pályaelhagyás kihívásaival, akkor ez az előadás neked szól!
Egyre inkább beigazolódni látszik, hogy a munkaerő megtartása és a munkavállalók fizikai és mentális jóllétének biztosítása, mindennél fontosabb lehet. Ehhez nyújt eszközt a mentorprogram bevezetése.
Néha azon kaphatjuk magunkat, hogy órákon keresztül fel sem álltunk az asztalunktól. De vajon mennyi ideig tudunk ténylegesen fókuszálni és mikor érdemes szünetet tartanunk? Nézzük meg, mit mond erről a tudomány!
Cikkünkben az elmúlt évek néhány idegtudományi kutatását mutatjuk be, amely segíti a hatékony munkavégzést és tanulást.
Bizonyára sokan találkoztunk már internetezés közben, kéretlen tartalmakkal és rosszindulatú kommentekkel. A trollkodás mára megszokott jelenség a felhasználók körében. Valójában kik a trollok? Mivel magyarázható a viselkedésük?
Csapatunkba pszichoedukációs tartalomgyártót keresünk. Olyan pszichológus hallgatót vagy pszichológust várunk erre a pozícióra, aki szívesen tenne nap mint nap azért, hogy több ezer emberhez eljussanak a mentális jóllétet támogató tartalmaink.
Izgalmas felfedezés, hogy egyes tesztek milyen sokat megállapíthatnak rólunk pár kérdésre való válaszolgatás során.
A kiégés sajnos mindennapi életünk része lett. Kutatások által bizonyított tény, hogy kialakulását nagyban befolyásolja a környezet, a munkahelyi stresszorok, az öröklött hajlam és az egyéniség. De vajon mi a helyzet az önismerettel?
Amikor vezetésről beszélünk, sokszor még mindig tartja magát a fejünkben az a hiedelem, hogy a határozott kiállású, domináns személyiségek ösztönösen jó vezetők - de vajon tényleg?