„Hogy örömötök teljes legyen!” – Hogyan tanít minket a húsvét a pszichológiai rugalmasságra?

húsvéti történet utat mutathat számunkra, hogyan viszonyuljunk kellemetlen, negatív érzelmeinkhez, és hogyan váljunk pszichológiailag rugalmasabbá.

Kihívások és növekedés a küldetésben – A missziós tevékenységek pszichológiája

Október utolsó előtti vasárnapja a missziók világnapja. De mit is ünneplünk ilyenkor és milyen pszichológiai aspektusai vannak? Cikkünkből kiderül!

A Húsvét tanításai a kilátástalan világban – Megbocsátás, hála, összetartozás

Amikor minden elbizonytalanodik körülöttünk, akkor érdemes felelevenítenünk azokat a hagyományainkat, rituáléinkat, amik kapaszkodót nyújthatnak. Nincs is erre alkalmasabb időszak a Húsvétnál.

Elégedettebbek az élettel, akik hisznek valamiben? – A spiritualitás és vallásosság szerepe a lelki jóllétben

Sok átfedést tapasztalhatunk a vallás és spiritualitás fogalma között: egy új kutatás rámutatott, hogy mindkettő közrejátszik az élettel való elégedettségünk megítélésében.

Másokra és magamra is tekintettel lenni – Önérvényesítés a gyakorlatban

Életünk során olykor különböző szerepekben is helyt kell állnunk. Hogyan tudunk kapcsolataink minőségét megőrizve másokra és magunkra is tekintettel lenni? Erre segít választ adni az asszertív kommunikáció.

A 7 főbűn pszichológiája: Bujaság – Interjú Dr. Meskó Norbert evolúciós pszichológussal

Hogyan segíti az emberi szexualitás evolúciójának megismerése és megértése a párkapcsolati önismeretünket?

A 7 főbűn pszichológiája: mi állhat az irigység mögött?

Az irigység bűntudattal és szégyenérzettel fonódik össze, hiszen abban a pillanatban, hogy bevallanánk, hogy irigyek vagyunk egy adott személyre, azt is elismernénk, hogy az a személy valamiben előrébb jár, mint mi.

Segítség a segítőknek – Hogyan vegyünk részt aktívan egy rászoruló támogatásában?

Előfordult már Veled, hogy észrevettél valakit, aki segítségre szorult, mégsem segítettél neki? A bámészkodó hatás az a jelenség, amikor minél többen tudnának segíteni egy rászorulónak, annál kevesebben teszik. Miért cselekszünk így?

„Alaktalan testemet már látták szemeid” – Életünk első kapcsolatáról, az anya-magzat kötődésről

Számos kutatás bizonyítja, hogy már a magzatok is sokrétűen képesek érzékelni a külvilág eseményeit, és kapcsolatot teremteni másokkal. Hogyan lehetséges mindez? Cikkünkben az anya és a magzat közti prenatális kötődés aspektusait járjuk körbe.