Kintsugi – az aranyragasztás művészetének tanítása hétköznapjaink során

Ahogyan a kintsugiban nemesen fénylő arany ragasztások a kerámiát javítják, úgy a megtört emberi lélek is újjáépíthető, mely során azonban különösen hangsúllyal bír a „javítás” módja.

Vallás & pszichológia

Legkorábbi sérüléseink gyógyítása Istennel - Hogy félelem helyett bizalommal nézzünk a jövőbe!

Korai kapcsolódási mintáink befolyásolják életszemléetünket és felnőttkori kapcsolatainkat. A korai fájdalmas emlékek orvosolhatók. A pszichoterápia mellett az imádság, az Istennel való gyógyító kapcsolat is csodákra képes.

Személyiség

Történetmesélés – a kimondott vagy leírt szó gyógyító ereje II. rész

A kimondott vagy leírt szónak nagy ereje van: képessé tesz minket az önreflexióra, múltunk tudatosítására, önmagunk felvállalására és a gyógyulásra. Hogyan történik mindez?

Személyiség

Történetmesélés – a kimondott vagy leírt szó gyógyító ereje I. rész

A történetek szerepe erőteljes és kivételes az emberiség létében; képesek egyesíteni és összekötni minket, ledönteni a közöttünk húzódó korlátokat, begyógyítani egyének, családok vagy akár társadalmak sebeit is.

Pszichoaktív

„Bármilyen mélyről jön valaki, onnan nagyon magasra el lehet jutni” – Interjú a függőségről és a család megtartó erejéről

„Ha az életét rendbe tudjuk rakni, találunk neki megfelelő célt, amit a sajátjává tudunk tenni, egy idő után a drog, mint tünet meg fog szűnni.” – mondja Juhász Péter Pál gyermekvédelmi szakember, aki a családjába fogadott, majd felnevelt egy szerfüggő gy

Érszűkületes voltam, meggyógyultam! – tudományos kutatáshoz keresünk alanyokat

A KSH Népességtudományi Kutatóintézetében most folyik egy kutatás, amely az érszűkületes betegek ellátásával is foglalkozik.

Kapcsolataink

„Tabuképző nemzet vagyunk” – interjú Orvos-Tóth Noémivel

Az Örökölt sors négy hónappal a megjelenése után első az országos könyvesbolti sikerlistákon.

Élet & Pszichológia

Nőnek lenni nehéz? Az endometriózisról pszichológus szemmel

Egy rendkívül komoly betegség, melynek kialakulásáról nem sokat tudunk, és még kevesebbet beszélünk róla.

Élet & Pszichológia

Szabaduljunk fel gondolataink koncentrációs táborából – könyvajánlónk

A magyar származású Dr. Edith Eva Eger alig volt tizenhat éves, amikor szüleivel együtt gyermekkorát is örökre elveszítette Auschwitzban.