Személyiség

Az alkoholfüggőség tünetei és lehetséges kezelési módjai

Az alkoholfüggőség napjaink egyik legsúlyosabb közegészségügyi problémájának tekinthető. Cikkünkben az alkoholfüggőség főbb tüneteit és lehetséges kezelési módjait tekintjük át. Tartsatok velünk!

A dialektikus viselkedésterápia (DBT) - módszertani összefoglaló

A dialektikus viselkedésterápia (Dialectic Behavioural Therapy, DBT) az utóbbi évtizedekben került a köztudatba, a kognitív viselkedésterápia egy kibővített formájaként. De mire is szolgál a DBT, milyen problémaköröknél alkalmazzák leggyakrabban?

Személyiség

„A szerencse kontrollálható: ha játék előtt imádkozom, biztosan nyerek!” – szerencsejátékosok téves hiedelmei, irracionális gondolatai

A kóros játékszenvedély számos negatív következménnyel járhat űzője életének különböző területein. Cikkünkben a kóros játékszenvedély kialakulását és fenntartását elősegítő jellegzetes gondolkodási hibákat mutatjuk be. Tartsatok velünk!

Kapcsolataink

Ha nem látod a fától az erdőt – problémamegoldás másként

Hogyan segíthet nekünk életünk menedzselésében, ha részletesen megvizsgáljuk problémamegolási folyamatainkat? Cikkünkből kiderül!

Élet & Pszichológia

Elkísérünk a gyógyulás útján – Pszichoterápiás Központot indítunk

A Mindset Pszichológia szakmai közössége új mérföldkőhöz érkezett.

Élet & Pszichológia

Miért gondoljuk túl a dolgokat – és mit tehetünk ellene?

A túlgondolás vagy rágódás azt jelenti, hogy gondolatainkban egy múltbeli vagy feltételezett jövőbeli, negatív esemény forgatókönyvét írjuk újra meg újra, sokszor végeláthatatlan köröket futva, amit gyakran szorongás is kísér.

Élet & Pszichológia

„Nem tudsz ajánlani egy jó pszichológust?” – Kisokos pszichoterápiához

Cikkünkben a három nagy pszichológiai iskola (a pszichoanalízis, a behaviorizmus, a humanisztikus pszichológia) és az egyéb mélylélektani pszichoterápiák képviselőiből adunk egy kis ízelítőt.

Élet & Pszichológia

Szabad élet? – A szorongáson segítő pszichoterápiás technikák

Mindennapi életünket, szokásainkat, választásainkat pszichológiai állapotunk nagyban befolyásolja.

Sportpszichológia

Kognitív viselkedésterápia a sport szolgálatában – és fordítva

A sportpszichológiai írásokban kevéssé foglalkoznak a kognitív viselkedésterápiával (cognitive behavioral therapy, CBT), miközben több olyan technikát is használnak a sportpszichológusok, amelyek a CBT-hez köthetőek (például imagináció, belső beszéd).