Élet & Pszichológia

Félelemtangó – Hogyan tudjuk hasznunkra fordítani negatív érzelmeinket?

Lehet-e hajtóerő a félelem? Mire kell figyelnünk, ha tudatosan akarunk helytállni az ijesztő szituációkban? Al Ghaoui Hesna: Félj bátran című könyve segítségével járjuk körbe a témát.

Élet & Pszichológia

Hat kód, amellyel aktiválhatjuk lelki egészségünket

A lelki egészség világnapjának jegyében született cikkünkben bemutatjuk az úgynevezett Wellbeing kódokat, amelyek az érzelmi egészség és jóllét aktiválását segítik elő.

Élet & Pszichológia

„Ha nem én, akkor ki?” – A proaktív mentalitásról

A proaktivitás kérdése szituációtól függően, számos formában értelmezhető. Vajon mi határozza meg, hogy egy adott helyzetben mennyire bizonyulunk proaktívnak? Meglépjük? Kipróbáljuk? Belevágunk? Ha nem, miért nem?

Élet & Pszichológia

Gazdasági szorongás – mi segítheti a megküzdést?

Gazdasági szorongásnak nevezzük az anyagi helyzettel kapcsolatos, előrevetített félelmeket. Cikkünkben körüljárjuk, mi adhat támaszt, mivel csökkenthetjük a szorongásunkat ilyenkor.

Személyiség

„A szerencse kontrollálható: ha játék előtt imádkozom, biztosan nyerek!” – szerencsejátékosok téves hiedelmei, irracionális gondolatai

A kóros játékszenvedély számos negatív következménnyel járhat űzője életének különböző területein. Cikkünkben a kóros játékszenvedély kialakulását és fenntartását elősegítő jellegzetes gondolkodási hibákat mutatjuk be. Tartsatok velünk!

Ne gondolj a fehér medvére! – Gondolatelnyomás a hétköznapokban, és 11 módszer, amivel helyettesíthetjük

A gondolatelnyomás a mentális kontroll egyik népszerű formája. Ennek ellenére gyakran pont az ellenkező hatást érjük el vele, és csak még inkább előidézzük az elkerülni kívánt állapotot

Élet & Pszichológia

Félelem, alázat, bátorság - Mit tanulhatunk az extrém sportokból?

A félelem érzése és kontroll alatt tartása, harmónia, alázat, illetve a határaink tiszteletben tartása - fontos tényezők, melyeket a nem hétköznapi sportokból tanulhatunk.

Gyermekpszichológia

Az új gyerekkor nem jó gyerekkor?

Mindennapi életünk tempója egyre kevésbé van összhangban a gyermeki fejlődés lendületével. Mit válthat ki ez a gyermekekből? És hogyan segíthetünk nekik visszarázódni saját fejlődési ütemükbe?

Személyiség

És mégis lapos a Föld? Avagy az összeesküvés-elméletek pszichológiája

Jól körülírható pszichológiai mechanizmusok segítik az összeesküvés-elméletek járványszerű terjedését.