Céljaink elérésére irányuló motivációnkat szorongásszintünk is befolyásolhatja

Milyen tényezők befolyásolhatják, hogy stresszhatás esetén hogyan reagálunk? Függhet-e az egyéni szorongásszinttől a motiváció mértéke? Svájci kutatók ezen kérdésre keresték a választ.

A motivációról szülőknek – Hogyan támogassuk gyermekünket a célegyenes felé vezető úton?

Az értelmes célok kitűzése, illetve azok eléréséhez vezető út megtervezésének képességét jobb minél korábban elsajátítani. Hogyan segíthetjük szülőként gyermekeinket a céljaik elérésében és a motivációjuk fenntartásában?

Mérgező munkahelyek – miről ismerhetjük fel, hogy nem a megfelelő helyen vagyunk?

Munkahelyünkön nagyjából az ébrenléti időnk felét töltjük el, éppen ezért nem mindegy, milyen környezet vesz körül minket. A munkánk során bennünket érő negatív hatások nagymértékben befolyásolhatják mind testi, mind mentális jóllétünket.

Hogyan győznek meg minket az MLM ügynökök? - „Beszéljünk róla egy kávé mellett"

Csak egy doboz teát szerettünk volna venni, ám órákkal később már arról győzködnek minket, hogy lépjünk be egy szervezetbe, különben életünk lehetőségét szalasztjuk el. Titeket milyen módszerrel próbáltak már rávenni MLM ügynökök a csatlakozásra?

"Azt tartom szem előtt, hogy mindenki megtalálja a hozzá leginkább illő és leginkább segítő módszert" - interjú Tepliczky Csilla sport szakpszichológussal

Bemutatjuk a Mindset Terápiás & Tanácsadó Központ új szakemberét, Tepliczky Csilla sport szakpszichológust. Interjúnkban a sportban szerzett személyes tapasztalatába, pszichológusi pályájának alakulásába és szakmai hitvallásába nyerhetünk bepillantást.

Élet & Pszichológia

Vágyak nélkül látni – Maslow a modern kutatások fényében

„Az ember egy folyamatosan vágyakozó állat.” A világot általában a saját szükségleteink szemüvegén keresztül látjuk. Milyen félelem és vágyak nélkül látni? Mi az a D- és B-megismerés? Hogyan érthetőek meg Maslow gondolatai a modern kutatások tükrében?

Sportpszichológia

Hogyan lehet a futást, tudományos szintre emelni? - Könyvajánló

A futás nagyszerű sport, amit egyre többen űzünk. Szokták mondani, hogy a láb mindig kéznél van, ami igaz a sportban is, nem csak veszély esetén. De valóban ennyire könnyű lenne futni?

Élet & Pszichológia

Hogyan tartsd meg az újévi fogadalmad?

Gyaran megesik, hogy a nagy fogadalmainkat követő tartós viselkedésváltozás elmarad, a vágyaink a tervek világában rekednek. Miért bukik el a fogadalmak nagy része már februárra, és mit tehetünk, hogy valóban változtatni tudjunk az életünkön?

Sportpszichológia

Minél többet izzadsz a pályán, annál kevesebbet vérzel a csatában. Mentális formaidőzítés a sportban 1. rész

Hogyan készüljünk a formaidőzítésre fejben? Milyen technikák eszközök állnak rendelkezésre? Mik lehetnek az elkerülendő buktatók a felkészülésnél. Cikksorozatunkban ezeket a témákat járjuk körül.