Bár sokunk számára nehézséget okozhat, olykor az egyik legideálisabb öngondoskodási forma, ha másoktól kérünk segítséget. De mi akadályozhatja a másoktól való segítségkérést? Hogyan merjünk másokkal együtt gondoskodni önmagunkról?
Élet & Pszichológia
Hogyan segíthetünk jól? – A segítő kapcsolatok pszichológiájaVajon mindenki tud mindenkinek segíteni? A legjobb barát vagy barátnő a legalkalmasabb a nehézségeken való átsegítésre? Hogyan ismerhető fel a jó segítő? Hogyan válhatok azzá?
Kapcsolataink
Hogyan lehetnék támogató társ? – A szupportív kommunikációrólEz a cikk azoknak szól, akik érezték már magukat tehetetlennek, miközben barátjukat, családtagjukat vagy ismerősüket vigasztalták.
Vallás & pszichológia
Vallás és altruizmus – valóban van kapcsolat a kettő között?Ha vallásról beszélünk, többek között az értékrend is eszünkbe juthat: az önzetlen cselekvés, mások segítése, támogatása a legtöbb vallásban alapértékként jelenik meg.
Kapcsolataink
Amikor csak kérni kellene – Útmutató segítségkéréshezA segítségkérés néhányaknak könnyebben, másoknak nehezebben megy.
Munkapszichológia
Adni menő – munkahelyi Teréz anyuk és Teréz apukAhogy közelednek az ünnepek, érzékelhetően láthatóbbá válnak a nehéz sorsú gyermekek javára kezdeményezett adománygyűjtések, rászorulóknak szervezett ételosztások, vagy a média által támogatott jótékonysági gálák, koncertek.
Élet & Pszichológia
Az önkéntesség pszichológiája, avagy miért dolgozunk ingyen?Világszerte több ezer ember végez nap mint nap önkéntes munkát, ami nemcsak az idejükbe kerül, de sokszor fizikailag és lelkileg is megterhelő számukra.
Gyermekpszichológia
Hogyan fejezzük ki szeretetünket gyermekeink felé?Kihívást jelent követni a kamaszok és fiatalok szleng nyelvezetének a változását.
Kapcsolataink
Van kiút – segítségnyújtás a párkapcsolati erőszak áldozatainakA párkapcsolati erőszak áldozatai hosszú vívódásokon, bántalmazások sorain mehetnek keresztül, mielőtt belátást nyernek arról, hogy ami velük történik, az erőszaknak minősül.