Élet & Pszichológia
Máshogy látjuk az arcokat, ha rettegünk mások megítélésétőlKi ne érezte volna már, hogy izgul, ha előadást kell tartania, vagy hogy bakizik valamit, és mindenki őt figyeli?
A médiából áradó rémhíreknek és hamis információknak rengeteg káros hatása van. Jelen cikkünkben az ukrán-orosz háború kapcsán szeretnénk segítséget nyújtani, hogy a világban való tájékozódás során lelki egészségünket is megóvhassuk.
Az egyre erősödő konfliktus miatt az ukrán diákok több iskolában hetek óta katonai oktatást kaptak, hogy felkészültek legyenek minden lehetőségre.
Személyiség
A szépség belülről fakad? Milyen arcokat látunk szépnek és miért?Az emberi arc néhány jellegzetes vonását a világ minden pontján a szépséggel társítják. Melyek ezek, és miért alakult ez éppen így?
Személyiség
A szabadság (h)arcai II. rész – Az akaratCikksorozatunk második részében az akaratról lesz szó. Utánajárunk, hogy milyen további lépések szükségesek ahhoz, hogy eljussunk a felelősség felvállalásától a konkrét változásig.
Személyiség
A szabadság (h)arcai I. rész – A felelősségFeltérképezzük a felelősségünk határait és utánajárunk, hogyan válhat egyáltalán mindez létkérdéssé. Mik lehetnek a felelősség elkerülésének lehetséges veszélyei? És milyen eszközökkel segítheti a terapeuta a felelősség felvállalását?
Több mint 2200 volt táborozó részvételével készített felmérést az American Institutes for Research.
Élet & Pszichológia
Azt szeretném, ami neki van, Ő pedig azt, ami nekem – az irigység arcaiAz irigységről sokszor negatív érzések jutnak az eszünkbe, ám lehetnek pozitív megjelenési formái is. Az irigységet előnyünkre is fordíthatjuk, pozitív szemléletet sajátíthatunk el. Ez néha nehézségekkel jár, de a felismerés az első fontos lépés a változá
Élet & Pszichológia
Te hogyan reagálsz, ha rosszul mennek a dolgaid? – Ismerjük meg az önkritikusság jelenségétMindenki máshogy éli meg a kudarcot. Te képes vagy ilyenkor is kedves maradni önmagadhoz? Vagy talán önmagad legnagyobb kritikusává válsz?