Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
érés vereség sikeres felmérés útkeresés Pinterest elismerés sikeresség párkeresés visszatérés álláskeresés élménykeresés arcfelismerés kényszeresség segítségkérés kereszténység újdonságkeresés megoldáskeresés identitáskeresés biztonságkeresés sikeres öregedés többemberes baba online társkeresés kényszeres segítés Dr.Keresztes Zoltán arcfelismerési zavar kényszeres gyűjtögetés szenzoros élménykeresés Nemzetközi Társadalmi Felmérés Program párkapcsolatSzemélyiség
Hogyan birkózzunk meg a bántó kritikával?A bennünket érő kritika kezelése sokszor nem egyszerű. Cikkünkben arra keressük a választ, mit tehetünk ilyen helyzetekben, hogyan kezelhetjük jól a minket ért kritikát?
Sportpszichológia
„Amikor gyalogolok, önmagamat kísérem, kettő vagyok" – Hogyan támogatja a rendszeres séta a mentális egészségünket?Mikor sétáltunk utoljára csak úgy, a séta kedvéért? Talán épp itt lenne az ideje!
Kapcsolataink
Szorongva keresed a közelséget, vagy inkább távolodva védekezel?Bár mindannyian szembesülünk konfliktushelyzetekkel kapcsolatainkban, azok eltérő okokból jelenthetnek kihívást számunkra. Kötődési stílusunk például alapvetően meghatározza, milyen minták alapján működünk ilyen stresszes helyzetekben.
Személyiség
Borderline személyiségzavar vagy limerencia? Honnan ismerhetjük fel a különbséget?A borderline-ban érintettek elhagyástól való félelme és az ingadozó önképe katalizátorként hathatnak a kényszeres kötődésre, de rajonghat olyan személy is limerensen valaki iránt, aki nem küzd borderline személyiségzavarral?
Élet & Pszichológia
A sikeres öregedés titkaAz aktív életmód fenntartása, a szellemi tevékenységek gyakorlása és a társas kapcsolatok hozzájárulnak az életminőség megőrzéséhez, és segítenek időskorban is teljes életet élni.
Személyiség
Segítő-szindróma: amikor a segíteni akarás betegessé válikA segítő-szindrómában érintettek kényszeresen mások segítésére törekednek, de vajon lehetnek jó szakemberek?
Pszichológus
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180