A pszichológia története során számos híres és népszerű elmélet született az emberi személyiség fejlődésének folyamatáról.
Az emberi kapcsolatainkra, önértékelésünre és még sok minden másra hatással van a gyerekkori alapszükségleteink kielégítettségének minősége. A gyerekkorunk megismerése segíthet megérteni berögzült viselkedéseink okait, s így a változást is elősegítheti.
Szülés után boldognak kell lennem? Megengedhetem, hogy rosszul érezzem magam, vagy akkor már depressziósnak címkéznek?
Cikksorozatunk befejező részében körbejárjuk, hogy milyen tényezők nehezítik a perinatális veszteséget követő gyászt a szülőkben. Majd cikkünk második felében részletesen szó esik arról, hogy mivel segíthetjük a szülők gyászfeldolgozását.
A világszintű mobilitás, a generációk között elhatalmasodó szakadék és a végtelen számú nevelési nézetek ömlesztett elérhetősége egyre jobban elszigeteli a szülőket, amelyek negatív hatással lehetnek a saját mentális jóllétre és a gyerekek fejlődésére is.
A szülői következetesség tudjuk, hogy fontos. Jelentőségét a gyerekek életében mégis rendszerint félreértjük. Minden a biztonságérzettel kezdődik.
Tanácsadó szakpszichológus, jogász
önismeret
karriertervezés
figyelmi problémák
A szülői következetesség tudjuk, hogy fontos. Jelentőségét a gyerekek életében mégis rendszerint félreértjük. Minden a biztonságérzettel kezdődik.
Orvos-Tóth Noémi új könyvét olvasva, nemcsak a transzgenerációs traumák ismeretének fontossága válik világossá, de az is, milyen szerepe van a csendnek a traumák kialakulásában. Hogy feldolgozás helyett, elfojtjuk magunkban.
Sok tabu, tévhit és meg nem értettség övezi a kamaszkori szexualitást. Mit tehetnénk azért, hogy ez változzon? Ezzel foglalkozik a Netflix népszerű sorozata, a Szexoktatás is, amiből most megmutatjuk azt az 5 dolgot, ami segíthet a kérdés megválaszolásába
Cikkünkben olyan segítő könyvekről írunk, amelyek kapaszkodót nyújthatnak daganattal vagy leukémiával diagnosztizált gyermekek esetén.
„Maradjak vagy menjek? Vajon milyen lesz számomra a visszatérés?”
„Maradjak vagy menjek? Sérülni fog a gyermekem, ha újra munkába állok? Vajon milyen lesz számomra a visszatérés?”
2 részes cikksorozatunkban egy falakkal körbezárt témáról szeretnénk részletesebben is írni. Ez a téma nem más, mint a vetélést és a perinatális veszteséget követő szülőkben fellépő pszichés nehézségek és az ezekkel való megküzdés.
„Hogyan is legyek jó szülő?” – tépelődnek a friss szülők, de választ rá nehéz találni. Ha te is sokszor olvasol különböző gyermeknevelési tippekről és trükkökről, de már elveszel a sok információ között, az új cikkünk neked szól!
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180