Gyermekpszichológia
Visszautasított szülők – Miért viselkedhet „tiszteletlenül” a felnőtt gyermek?
Gyermekpszichológia
Ne félj, beszélj! – miért fontos beszélgetni a gyerekekkel az érzésekről?
Gyermekpszichológia
„Nekem legbelülről kerek az életem” – az autizmus világnapjára, 2. rész
Fájdalmas lehet, ha felnőtt gyermekünk eltávolodik tőlünk, de vajon milyen okok állhatnak a hátterében?
Hogyan válnak a szavaink láthatatlan fegyverekké, amelyek elnyomják a gyermeki kíváncsiságot és önbizalmat? Hogyan alakíthatjuk át ezeket erőforrásokká, hogy támogassuk a gyermekek érzelmi fejlődését?
Miként találhatjuk meg, hogy miben tehetséges a gyermekünk? Hogyan segíthetjük őt abban, hogy a lehető legjobban kibontakoztathassa a benne rejlő erősségeket?
A karácsonyi történetek nemcsak szórakoztatnak, hanem olyan fontos életleckéket is közvetítenek, amelyek személyes fejlődésünkhöz is hozzájárulnak, miközben segítenek eligazodni a mindennapi életben.
Hogyan teremthetünk szülőként nyugalmat, együttműködést és kapcsolatot a gyerekekkel minden korosztályban?
Vajon milyen hatással lehet a gyerekekre, ha a szüleiktől, a szerető családi otthontól távol nőnek fel? Milyen nehézségekkel kell megbirkózniuk a kórházban magukra hagyott csecsemőknek?
Vajon milyen hatással lehet a gyerekekre, ha a szüleiktől, a szerető családi otthontól távol nőnek fel? Milyen nehézségekkel kell megbirkózniuk a kórházban magukra hagyott csecsemőknek?
Vajon az iskolai fegyelmezés valóban a tanulók fejlődését szolgálja, vagy inkább gátolja őket abban, hogy önállóan, motiváltan és kreatívan bontakoztassák ki képességeiket?
Egy válás önmagában is sok nehézséggel jár, de ha egy gyerek is érintett, a legfontosabb, hogy ő ne sérüljön.
A mesehőssel való azonosulás utazás a lelkünk mélyére.
Vajon megérzéseink segíthetnek a jobb döntések meghozatalában?
A letöltendő börtönbüntetés nemcsak a fogvatartott életére gyakorol közvetlen hatást, hanem a környezetére is, különös tekintettel a családjára, a gyermekeire.
Mind ismerjük az alváshiány és a késői lefekvés negatív következményeit, de vajon a későbbi alkohol- vagy épp szerhasználatot is befolyásolhatják a gyermekkori alvási szokásaink?
Miért nem szólalnak meg a bántalmazott gyermekek? Mit okoz bennük az erőszak? Miért nehéz felmérni a bántalmazás mértékét?
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180