Bár él egy sztereotipikus kép az introvertáltakról a fejünkben, ez nem feltétlenül igaz mindegyikükre. Ismerd meg az introvertáltak négy típusát!
Néha mindannyian hajlamosak vagyunk nárcisztikus működésre, mégis, a nárcizmus erősen stigmatizált: gyakran könnyelműen rásütjük valakire a „nárcisztikus” bélyeget, miközben az internetes tanácsok többsége egyetlen megoldást kínál – meneküljünk előlük.
Az énvédő mechanizmusok eredendően nem károsak, ugyanakkor könnyen beláthatjuk, hogy önsorsrontó mintázattá válhatnak.
Tudod milyen, amikor két ellentétes szükséglet húz téged? Azok, akik ADHD-ban és autizmusban is érintettek, biztosan jól ismerik, milyen nehéz két pólus között egyensúlyozni. Ha kíváncsi vagy, mit takar ez a különleges állapot, olvass tovább!
A szégyent, ami mélyen belénk ivódott, még magunk elől is könnyebb rejtegetni. Olvass tovább, ha szeretnéd tudni, hogyan ismerheted fel, ha nap mint nap krónikus szégyennel küzdesz.
Az elkerülő kötődésű személyek számára a kapcsolódás kihívást jelenthet, de a megfelelő hozzáállással és türelemmel közelebb kerülhetünk hozzájuk.
Az elkerülő kötődésű személyek számára a kapcsolódás kihívást jelenthet, de a megfelelő hozzáállással és türelemmel közelebb kerülhetünk hozzájuk.
A hétköznapjaink gyakran kaotikusak, és arról szólnak, hogy próbálunk egyensúlyt találni a különböző szerepeink között. Ideje emlékeztetnünk magunkat arra, hogy miért szeretjük önmagunkat, és mit szeretnek a férfiak bennünk.
A nárcizmus és az elkerülő kötődési mód között gyakran elmosódnak a határok, ezért fontos tisztázni a köztük lévő alapvető különbségeket és hasonlóságokat.
Az ADHD és az autizmus sok szempontból egymás ellentétei, mégis vannak külsőleg látványos tünetek, amelyek mindkettőre jellemzőek lehetnek. Hol ér össze a két világ, és mi különbözteti meg őket?
Az ADHD diagnosztizálása nőknél nehezebb, mivel tüneteik gyakran másképp jelentkeznek, mint a férfiaknak.
Hiába vágysz a közelségre és a szeretetre, amikor arra kerül sor, hogy közel kerülj másokhoz, egy láthatatlan falat húzol magad köré.
A Szerethető című film kapcsán vizsgáljuk az önszeretet hiányának párkapcsolatokra gyakorolt hatásait.
Az önegyüttérzés segíthet abban, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben, de sokan ki sem próbálják, cikinek vagy feleslegesnek tartják.
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180