A disszociáció egy énvédő mechanizmus, mely során bizonyos emlékek – főként a traumák emlékei – leválnak a tudat többi részétől, mindazonáltal nem válnak tudattalanná. De mit is jelent ez pontosan?
Honnan ismerhető fel a borderline személyiségzavar? Milyen hatékonysága, illetve csapdái vannak az önkényes diagnózisnak, illetve hogyan zajlik a személyiségzavar klinikai diagnosztizálása? Hogyan juthatnak az érintettek megfelelő szakmai segítséghez? Meg
Az embereknek évszázados igénye, hogy kategóriákba sorolják társaikat annak érdekében, hogy több információhoz jussanak, viselkedésüket megjósolhatóvá tegyék. Cikkünkben áttekintjük, hogyan változtak ezek a kategóriák az idők során.
Számítógépes módszerekkel elemezték tudósok szkizofréniában szenvedők beszédét. Kutatásukban azt vizsgálták, hogy mennyire összefüggő a betegek narratívája. Eredményeik sokat elárulnak a mentális zavar természetéről.
„Én ezt biztosan másképp fogom csinálni, mint a szüleim.” Előbb-utóbb talán mindenkiben megfogalmazódik egy hasonló mondat.
A 21. században már egyáltalán nem ritkaság „gondolkodó gépekkel” találkozni. A kanapén ülve az okostelefonunkon, Netflixet böngészve, internetes vásárlás közben vagy akár a munkánk során is szembejöhetnek velünk. Na de hányadán is állunk a kérdéssel?
A 21. században már egyáltalán nem ritkaság „gondolkodó gépekkel” találkozni. A kanapén ülve az okostelefonunkon, Netflixet böngészve, internetes vásárlás közben vagy akár a munkánk során is szembejöhetnek velünk. Na de hányadán is állunk a kérdéssel?
A csoportos tanácsadásban való részvétel segíthet abban, hogy a szorongó személy rájöjjön, nincs egyedül a problémáival.
A csoportos párterápiától az önbizalomtréningig – hat különböző területen kezdődnek a fejlesztések szeptemberben induló csoportjainkban.
Milyen korai tapasztalatok alapozhatják meg a dependens személyiségzavart? A dependens személyiségzavar hogyan befolyásolhatja a későbbi kapcsolatokat? Cikkünkből kiderül!
Milyen a nárcizmus spektruma? Mi jellemző a skála különböző pontjain elhelyezkedőkre?
A párkapcsolati erőszakot rengeteg tévhit övezi, melyek feloldása létfontosságú a bántalmazás megértésében és az áldozat megfelelő segítésében.
Már gyerekként megtanuljuk, a környezetünk számára mely érzelmek kívánatosak, és melyek kerülnek a tűrt vagy tiltott, de leginkább sürgősen elfojtandó kategóriába.
A mentális kimerülés nem csak egy fárasztó nap után fordulhat elő.
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180