A 21. században már egyáltalán nem ritkaság „gondolkodó gépekkel” találkozni. A kanapén ülve az okostelefonunkon, Netflixet böngészve, internetes vásárlás közben vagy akár a munkánk során is szembe jöhetnek. Na de hányadán is állunk velük?
Cikkünkben azt járjuk körbe, hogy milyen tünetekről ismerhető fel az OCD, valamint azt, hogy hol húzódik meg a határ a teljesen természetesnek vélt rutincselekvések, szokások és a kényszeres zavar között.
A tudás és az önmagunkról való tudás is egy alapvető emberi szükséglet.
Sok nőt neveltek úgy, hogy legyen mindig kedves és segítőkész. Az ilyen jókislányok megtanulják elfojtani a dühüket, nem tudnak nemet mondani, és egész életükben igyekeznek megfelelni mindenkinek - azaz szorongó nagylányok lesznek.
Tévhit, ha azt gondoljuk, hogy szüleink velünk szemben tanúsított viselkedése nincsen befolyással arra, ahogyan párkapcsolatainkban, munkahelyi és baráti kapcsolatainkban reagálunk bizonyos helyzetekre.
Tanácsadó szakpszichológus, jogász
önismeret
karriertervezés
figyelmi problémák
Számos esetanulmány bizonyítja, hogy a tudatos álmodás képessége elsajátítható. Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány hasznos technikát, melyek segítenek a tudatos álmok kiváltásában és gyakoriságuk növelésében.
Vannak napok, amikor tényleg semmi nem jön össze, így aztán fel is hagyunk a próbálkozással. De mi van akkor, ha életünk nagyobb része áll ilyen napokból? Lehetséges, hogy önmagunkat szabotáljuk?
Huszonnégy óra leforgása alatt az érzelmek széles skáláját élhetjük meg: érezhetünk szeretetet, hálát, elégedettséget, érdeklődést, majd egyik pillanatról a másikra a harmónia aggodalommá, a jóllét csalódottsággá, az izgatottság pedig kiüresedéssé válhat.
Ha az utcán sétálva hirtelen ránk tör az érzés, hogy nem kapunk levegőt, úgy érezzük a szívünk kiugrik a helyéről, izzadunk és már-már halálfélelmünk van, akkor nagy a valószínűsége annak, hogy pánikrohammal állunk szemben.
Ismerős helyzet, amikor nem férünk el lakásunkban az évek során felhalmozott dolgoktól?
Azt, hogy milyen mértékben és módon kapcsolódunk egymáshoz, egyéni különbségeink mellett korai tapasztalataink is meghatározzák. Cikkünkben az érzelmi elérhetetlenség témakörét járjuk körbe.
Általában azt gondoljuk, az extrovertáltak minden társas dimenzióban jobban teljesítenek introvertált társaiknál, de vajon ki a helyzet a hallgatással és a másikra való odafigyeléssel?
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180