Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
szorongás ökoszorongás öko-szorongás halálszorongás klímaszorongás szorongásos zavar egészségszorongás pénzügyi szorongás szorongáscsökkentés szorongásos zavarok szociális szorongás szeparációs szorongás teljesítményszorongás gyermekkori szorongás generalizált szorongás egzisztenciális szorongás szeparációs szorongás zavar generalizált szorongásos zavar párkapcsolat önismeret boldogság terápia depresszió család megküzdés psziché szerelem sport interjúEgzisztenciális Pszichológia
Miért érezhetjük magunkat távol mindentől, és hogyan találjunk vissza? – Az elidegenedésrőlA modern világ sodrásában könnyen érezhetjük magunkat elveszettnek, munkánkban és kapcsolatainkban elidegenedettnek. Miért vált ez a jelenség általánossá, és mit tehetünk azért, hogy újra kapcsolódjunk önmagunkhoz és a környezetünkhöz?
Élet & Pszichológia
A pénz nem tesz boldoggá, de a hiánya megkeserítheti életünket? – A pénzügyi szorongás nyomábanKézben tartani a pénzügyeinket néha nehézséget okozhat, vannak technikák azonban, amelyekkel enyhíthetjük szorongásunkat.
Élet & Pszichológia
Az észlelési éberségről: miért van bizonyos dolgokra kihegyezve a figyelmünk?Mi az, ami felkelti az érdeklődésünket, és éber figyelemre késztet? Hogyan befolyásolják agyunk automatikus torzításai a figyelmi észlelésünket?
Élet & Pszichológia
Amikor a múlt szégyene szíven üt: Miért támad ránk a cringe attack érzése?A múlt szégyenletes pillanatai képesek bármikor felbukkanni, és elrontani a jelenünket. De vajon miért érezzük magunkat olyan kényelmetlenül, amikor ezek az emlékek előtörnek?
Kapcsolataink
Te phubbolsz engem?! – Amikor közénk áll a technológiaPhubbingnak nevezzük az olyan társas szituációkat, amikor inkább figyel valaki a telefonjára, mint a beszélgetőpartnerére. Napjainkban egyre elterjedtebb jelenségről van szó, de vajon miért válik ez szokássá, és milyen hatással van ránk?
Élet & Pszichológia
Miért tűnik úgy, hogy semmire sincs időnk?Mi állhat a krónikus rohanás hátterében? A körülmények okolása helyett érdemes a saját hozzáállásunkat is megvizsgálni az időhiány kapcsán.
Pszichológus
Pszichológus
Pszichológus
Pszichológus, coach, egyetemi oktató
Pszichológus, CBT konzultáns
Pszichológus
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180