Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
traumák párkapcsolat önismeret szorongás boldogság terápia depresszió család megküzdés psziché szerelem sport mindfulness interjú motiváció fejlődés személyiség pszichológus stressz kötődés sportpszichológia kommunikáció érzelmek munka teljesítmény függőség tudósítás tanácsadás pozitív pszichológia kreativitásKapcsolataink
Miért nem tudok elszakadni tőled? – A traumakötődés pszichológiájaMiért maradunk benne olyan kapcsolatokban, amelyek fájdalmat okoznak? A traumakötődés láthatatlan szálai gyakran erősebbek, mint a józan ész – cikkünkben feltárjuk, hogyan alakul ki ez a kötés, és hogyan lehet belőle kiszabadulni.
Kapcsolataink
Se veled, se nélküled – Miért vonzza egymást a borderline és a nárcisztikus személyiség?A traumakötődés egyik klasszikus példája, amikor a borderline és a nárcisztikus működésmódú emberek egymás mellett kötnek ki. A kezdeti vonzalmat azonban hamar felváltják a játszmák és a szélsőséges érzelmi reakciók.
Élet & Pszichológia
„A múltat nem, de a jelentését átírhatjuk” – Egy nap Dr. Máté Gáborral és barátaivalMilyen traumákat ismerünk? Hogyan lehet egy traumából növekedni? Miként szeressük gyermekeinket, hogy megelőzzük a mikrotraumákat? Ezekre a kérdésekre keresték neves szakemberek közösen a választ.
Kapcsolataink
Védjük meg láthatatlan határainkat!Testi és lelki egészségünk szempontjából kiemelten fontos, hogyan érzékeljük és képviseljük az integritásunkat, a biztonságunkat és a jóllétünket biztosító határainkat.
Gyermekpszichológia
„Sosem az esemény okoz traumát, hanem az azt körülvevő csend” – az elfojtás erejeOrvos-Tóth Noémi új könyvét olvasva, nemcsak a transzgenerációs traumák ismeretének fontossága válik világossá, de az is, milyen szerepe van a csendnek a traumák kialakulásában. Hogy feldolgozás helyett, elfojtjuk magunkban.
Gyermekpszichológia
A gyermekkor sebei – Így védi a saját szülői önismeretünk a gyermekünketA gyereknevelésben nagy szerepet játszik az önismeret. A gyerekünk könnyen kihozhat a sodrunkból, mert olyan sebeket piszkálhat fel, amelyeknek addig nem is voltunk tudatában. Mi hihetjük, hogy játszmázik, manipulál, de valójában csak jelzi, dolgunk van.
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180