Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
pozitív pszichológia párkapcsolat önismeret szorongás boldogság terápia család psziché depresszió megküzdés interjú sport motiváció személyiség mindfulness fejlődés szerelem sportpszichológia kötődés pszichológus kommunikáció függőség érzelmek tudósítás teljesítmény munka stressz kreativitás tanácsadásÉlet & Pszichológia
Ha rossz kedved van, kezdj el mosolyogni! – Ezért érdemel a mosoly külön világnapotA mosoly a boldogság egyik legszembeötlőbb jele, de vajon mi minden rejtőzhet emögött az örömteli arckifejezés mögött?
Élet & Pszichológia
4 tévhit a boldogságról, amitől csak boldogtalanabbak leszünkA modern társadalomban jelentős üzenet, hogy a boldogságra kell törekednünk, az a feladatunk, hogy boldogok legyünk.
Élet & Pszichológia
Kezdjük tudatosan az évet! Karaktererősségeink használata a boldogabb mindennapokértAhhoz, hogy tudatosan tegyünk a boldogabb életért, hasznos ismernünk a karaktererősségeinket. Cikkünkből kiderül, hogyan ismerhetők fel, és miként érdemes használni őket a mindennapjaink során.
Élet & Pszichológia
Jóból is megárt a sok! – A toxikus pozitivitás csapdájaSok helyről halljuk, hogy a pozitív hozzáállás és az optimista attitűd mennyi előnnyel jár. Látszólag vannak is olyan emberek, akik mindig vidámak és optimistán veszik az akadályokat. Akkor bizonyára velünk van a baj, ha nekünk ez nem megy. Vagy mégsem?
Személyiség
„Maradj pozitív, lehetne rosszabb is!” – a toxikus pozitivitás veszélyeiA minden körülmények között pozitívnak maradni elképzelés eszméje napjainkban jelentős népszerűségnek örvend. Azonban előfordulhat az is, hogy időnként a toxikus pozitivitás csapdájába esünk. Milyen jelei és veszélyei lehetnek ennek? Cikkünkből kiderül.
Élet & Pszichológia
Vágyak nélkül látni – Maslow a modern kutatások fényében„Az ember egy folyamatosan vágyakozó állat.” A világot általában a saját szükségleteink szemüvegén keresztül látjuk. Milyen félelem és vágyak nélkül látni? Mi az a D- és B-megismerés? Hogyan érthetőek meg Maslow gondolatai a modern kutatások tükrében?
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180