Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
anorexia nervosa párkapcsolat önismeret szorongás boldogság terápia depresszió család megküzdés psziché szerelem sport interjú mindfulness motiváció személyiség fejlődés pszichológus sportpszichológia kötődés stressz érzelmek kommunikáció munka teljesítmény függőség tudósítás pozitív pszichológia kreativitás tanácsadásÉlet & Pszichológia
Lehet, hogy ortorexiás vagyok? – Ismerd fel a tüneteit!Van olyan, hogy túlzottan egészséges étkezés? A cikkből megismerheted az ortorexia nervosa tüneteit, történetét és hogy milyen jelekre érdemes figyelned!
Élet & Pszichológia
A „kevésbé súlyos” evészavarok kezelése komolyabb kihívást jelentene az anorexiánál?A kevésbé súlyos evészavarokban érintetteknek hasonló fizikai tünetekkel és lelki terhekkel kell megküzdeniük, mint az ismert bulimia vagy anorexia esetén, ám a homályos diagnosztikai leírások nem segítenek a felismerésben.
Élet & Pszichológia
Mikrobiom és az elme: anorexia nervosa és az autizmus kapcsolataA legfrissebb kutatások az anorexia nervosa és az autizmus spektrumzavar közötti kapcsolatra a kialakulásuk mögötti közös tényezők feltárásával világítanak rá.
Személyiség
Az anorexia nervosa kialakulásának lehetséges családi okaiA evészavarok kialakulásának hátterében számos tényező azonosítható. Cikkünkben az anorexia nervosa főbb tüneteit és azt tekintjük át, hogy milyen családi működésmód jelenthet kockázatot a zavar kialakulása szempontjából. Tartsanak velünk!
Sportpszichológia
"Minél vékonyabb vagyok, annál gyorsabb leszek" – evészavarok a sportbanAz étkezési zavarokat a nem sportolók körében is igen súlyos és nagy odafigyelést igénylő betegségként tartjuk számon, azonban a sportolók (nemtől függetlenül) jóval veszélyeztetettebbek nem sportoló társaikhoz képest.
Gyermekpszichológia
Anyám a konyhában a boldogságot főzi – az evészavarok filozófiája, II. részEszem, tehát vagyok című előadássorozatunk első részében az anorexia nervosával foglalkoztunk.
Sportpszichológiai szakpszichológus
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180