Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
kognitív pszichológia párkapcsolat önismeret szorongás boldogság terápia család psziché depresszió megküzdés interjú motiváció sport személyiség mindfulness fejlődés szerelem sportpszichológia kötődés pszichológus kommunikáció függőség érzelmek tudósítás teljesítmény pozitív pszichológia munka stressz tanácsadás kreativitásÉlet & Pszichológia
Itt végtelen irányban végtelen lehetőség nyílik – Beszélgetés az MCC–Mindset Pszichológia Iskola MűhelyeirőlEmlékezetkutatás, könyvírás a teljesítménypszichológiáról, előadásszervezés, találkozás inspiráló szaktekintélyekkel. Az MCC–Mindset Pszichológia Iskolában számtalan lehetőség kínálkozik a jelentkezők számára. Ezekről beszélgettünk az intézmény vezetőivel
Élet & Pszichológia
Melankólián innen és túl – a depresszió másik oldalaA depresszió kapcsán a legtöbb embernek a letörtség, az üresség, a borús és pesszimista gondolatok jutnak eszébe.
Élet & Pszichológia
Vágyak nélkül látni – Maslow a modern kutatások fényében„Az ember egy folyamatosan vágyakozó állat.” A világot általában a saját szükségleteink szemüvegén keresztül látjuk. Milyen félelem és vágyak nélkül látni? Mi az a D- és B-megismerés? Hogyan érthetőek meg Maslow gondolatai a modern kutatások tükrében?
Élet & Pszichológia
Ne légy egyedül - Társas élet skizofréniábanA skizofrénia tünetei közül a társas élet elszegényesedése, az elmagányosodás, a társas támogatás hiánya a legsúlyosabb, ez okozza a legnagyobb szenvedést. Hogyan működnek a társas készségek skizofréniában?
Élet & Pszichológia
Vészgondolkodás – agyunk stressz közbenA stressz testünk felkészülése a vészhelyzetek kezelésére. Mi a helyzet az agyunkkal? Hogyan készíti fel a stressz nem csak a testünket, de az elménket is az azonnali problémamegoldásra?
Élet & Pszichológia
Felejtünk, vagy újraélünk? A traumára adott reakciók fennmaradásáért felelős agyterületet azonosítottakAmikor valamilyen traumatikus esemény vagy tartós stressz ér minket, eltérően reagálhatunk.
Pszichológus, coach
Sportpszichológiai szakszichológus
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180