Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
testkép testképzavar gyermekkori testkép párkapcsolat önismeret szorongás boldogság terápia depresszió család megküzdés psziché szerelem sport interjú mindfulness motiváció személyiség fejlődés pszichológus kötődés sportpszichológia stressz érzelmek kommunikáció teljesítmény munka függőség tudósítás tanácsadásSzemélyiség
Zenélj, táncolj, alkoss! – Mire jó a művészetterápia?Tudtad, hogy nem csak beszélgetős terápiák léteznek? A művészetterápia módszereivel új perspektívából tekinthetsz önmagadra, és az alkotáson keresztül mélyítheted az önismereted.
Élet & Pszichológia
Szőrösen vagy szőrtelenül? – A szőrtelenítés mögöttes tartalmára hívja fel a figyelmet egy új mozgalomHallottál már a Januhairy mozgalomról? Eláruljuk, a szőrnél, avagy szőrtelenítésnél jóval többről van szó. Cikkünkben a kampány mögöttes tartalmának jártunk utána.
Élet & Pszichológia
Le a külsőségekkel – szeressük máshogy a testünket!Fogyasztói társadalmunk keblén melengeti a szépség felszínes ideálját, ezzel háttérbe szorítva azokat a nézőpontokat, melyek a felszínesség mögött keresik az értékeket.
Élet & Pszichológia
Posztok, lájkok és önbizalomhiány – hogyan hat ránk a közösségi média?Még ha nem is osztunk meg naponta valamilyen online tartalmat magunkról, a legtöbben nyomon követjük ismerőseink, valamint különböző hírességek képeit és életét az interneten.
Testképünket sorozatos ostrom alatt tartja a közösségi médiából áramló tökéletességmítosz, ami súlyos károkat okozhat testi-lelki jóllétünkben. Talán éppen időben érkezett a testpozitív mozgalom, hogy a segítségünkre siessen, vagy lehet, hogy mégsem?
Élet & Pszichológia
Azok a bizonyos pirosbetűs napok – a menstruációval kapcsolatos attitűdjeink és ezek hatása a nők testképéreMegjött a Mikulás, havi program, vattadéj, mensi. Rengeteg kifejezésünk van rá, ám sokszor mégis tabu övezi a menstruáció témakörét. De mégis milyen attitűdök a legelterjedtebbek a menzesszel kapcsolatban? És milyen hatással van ez a nők testképére?
Szexuálpszichológiai szakpszichológus
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180