Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
tabu párkapcsolat önismeret szorongás boldogság terápia család psziché depresszió interjú megküzdés motiváció személyiség sport fejlődés mindfulness szerelem kötődés pszichológus sportpszichológia függőség kommunikáció tudósítás pozitív pszichológia kreativitás munka tanácsadás teljesítmény érzelmek SikerGyermekpszichológia
5 dolog, amit tudnod kell a kamaszkori szexualitásról – Szexoktatás Netflixen innen és túlSok tabu, tévhit és meg nem értettség övezi a kamaszkori szexualitást. Mit tehetnénk azért, hogy ez változzon? Ezzel foglalkozik a Netflix népszerű sorozata, a Szexoktatás is, amiből most megmutatjuk azt az 5 dolgot, ami segíthet a kérdés megválaszolásába
Kapcsolataink
Amikor egy párkapcsolat pokollá válik – a Depp-Heard-per pszichológiai szemmelAz egész világ előtt zajló Depp-Heard bírósági ügy egy igazi tabut döntöget: a családon belüli erőszak bonyolultságát vitatja. Ki a bántalmazó és ki a tettes? Mit jelent, ha egy kapcsolat kölcsönösen bántalmazó?
Személyiség
Önsértés kamaszkorban – Honnan ered?A kamaszkori önsértés még mindig tabutéma a tágabb közbeszédben, pedig akár a tinik akár 10-20%-át is érintheti. Mi lehet az oka annak, hogy egy fiatal úgy érzi, a benne lévő negatív érzelmeket, feszültséget saját maga bántalmazásával csökkentheti?
Kapcsolataink
„Normális” szexuális élet nem „normális” helyekenSzeretjük azt mondani, hogy ma már a szex nem tabu. Most az alábbi cikkben mégis egy olyan élethelyzetet vizsgálunk meg, mely esetében sokan azt gondolhatják, a szex az utolsó, ami szóba jöhet, ám ez koránt sincs így.
Amióta emberi kapcsolatok léteznek, bántalmazás is létezik. A kérdést mégis tabu övezi. Ma mégis milyen formáit érhetjük tetten? Hogyan hat mindez ránk, és mit tehetünk?
Élet & Pszichológia
Azok a bizonyos pirosbetűs napok – a menstruációval kapcsolatos attitűdjeink és ezek hatása a nők testképéreMegjött a Mikulás, havi program, vattadéj, mensi. Rengeteg kifejezésünk van rá, ám sokszor mégis tabu övezi a menstruáció témakörét. De mégis milyen attitűdök a legelterjedtebbek a menzesszel kapcsolatban? És milyen hatással van ez a nők testképére?
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180