Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
konfliktuskezelés párkapcsolat önismeret szorongás boldogság terápia család psziché depresszió megküzdés interjú motiváció sport személyiség mindfulness fejlődés szerelem sportpszichológia kötődés pszichológus kommunikáció függőség érzelmek tudósítás teljesítmény pozitív pszichológia stressz munka tanácsadás kreativitásGyermekpszichológia
Zsiráfnyelv az iskolában – Az erőszakmentes kommunikáció előnyeiAz erőszakmentes kommunikáció alkalmazása, tanítása és fejlesztése az iskolákban hozzájárulhat az osztályok összetartozás-érzéséhez, közösségformáló hatása pedig segíthet a problémák és konfliktusok megoldásában. Hogyan? Cikkünkből kiderül!
Élet & Pszichológia
Beszéljünk gordonul! – A hatékony kommunikáció és konfliktuskezelésKapcsolataink ápolása érdekében fontos tudnunk, hogyan tudjuk hatékonyan beazonosítani a problémáinkat, és hogyan fogalmazzuk meg igényeinket, hogy a konfliktusok helyett együttműködést eredményezzen a kommunikációnk.
Gyermekpszichológia
A gyermekkor sebei – Így védi a saját szülői önismeretünk a gyermekünketA gyereknevelésben nagy szerepet játszik az önismeret. A gyerekünk könnyen kihozhat a sodrunkból, mert olyan sebeket piszkálhat fel, amelyeknek addig nem is voltunk tudatában. Mi hihetjük, hogy játszmázik, manipulál, de valójában csak jelzi, dolgunk van.
Vallás & pszichológia
Tudatos házastársi szövetség – Mit érdemes átgondolnunk az esküvő előtt?Cikkünkben körüljárunk néhány fontos szempontot, melyeket érdemes átgondolnunk, mielőtt házastársi szövetségre lépünk társunkkal.
Kapcsolataink
Mindkettőnknek igaza van – Az asszertív kommunikáció és szükségleteink közléseMindenkivel előfordul néha, hogy összezörren a párjával, nem ért egyet az anyósával a karácsony megünneplését illetően, vagy a munkában van összetűzése egy kolléganőjével. Hogyan fejezzük ki asszertíven a nemtetszésünket és a véleményünket?
Személyiség
Önsértés kamaszkorban – Honnan ered?A kamaszkori önsértés még mindig tabutéma a tágabb közbeszédben, pedig akár a tinik akár 10-20%-át is érintheti. Mi lehet az oka annak, hogy egy fiatal úgy érzi, a benne lévő negatív érzelmeket, feszültséget saját maga bántalmazásával csökkentheti?
Pszichológus, sémakonzultáns-jelölt
Szexuálpszichológiai szakpszichológus
Pszichológus, filozófus
Tanácsadó szakpszichológus, integratív gyermekterapeuta
Sportpszichológiai szakszichológus
Pszichológus, coach
Sport szakpszichológus
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180