Szaklapunk olyan pszichológiai tudástárként is funkcionál, ahol több mint 4000 tudományos ismeretterjesztő cikket találsz az emberi psziché megfejtett titkairól. Írásainkat hosszú évek alatt halmoztuk fel, azok szakmai alapokon állnak, mégis közérthetőek.
TÉMÁK
szülő-gyerek szülő-gyerek kapcsolat párkapcsolat önismeret szorongás boldogság terápia család psziché depresszió interjú megküzdés motiváció személyiség sport fejlődés mindfulness szerelem kötődés pszichológus sportpszichológia függőség kommunikáció tudósítás pozitív pszichológia kreativitás munka tanácsadás teljesítmény érzelmekGyermekpszichológia
"Dehát megmentettek téged!" – Mégis gyászol a családból kiemelt gyermekA gyászfeldolgozás jellegzetes szakaszai megjelennek válás, vetélés vagy épp egy szoros baráti kapcsolat megszakadása után. Ezt figyelték meg a családjukból kiemelt gyermekek esetében is, akikben közös a veszteség élménye.
Gyermekpszichológia
Tisztuló kép – kiút a gyermekkori amnéziábólEmlékezeti rendszerünk egyik legérdekesebb sajátossága, az amnéziának egy különleges formája mindannyiunkat érint: ez pedig a gyerekkori amnézia.
Sportpszichológia
„Már megint játszol!?” – Hidat emelünk a generációs szakadék föléA 2010-es évek elejéig a videojáték szubkulturális tevékenység volt, a 2000-es évek előtt pedig csak kevés játék létezett, illetve a számítógép vagy a játékkonzol se volt gyakori tárgy a háztartásokon belül. Mára ez megváltozott.
Gyermekpszichológia
Okoskütyük okosan – hogyan legyen egészséges digitális bennszülött a gyerekünk?ha egy kétéves már azelőtt tudja, hogyan kell használni a tabletet, hogy beszélni tudna.
Kapcsolataink
Legalább csak kóstold meg! – Válogatós gyerekek és az étel neofóbia, II. részKorábbi cikkünkben a gyermekkori evészavarok egyik gyakori problémájával foglalkoztunk.
Kapcsolataink
Legalább csak kóstold meg! – Válogatós gyerekek és az étel neofóbia, I. részHányszor halljuk, hogy „Fúj!”, „Utálom!”, „Nem kérek!”, „Legalább csak kóstold meg!”, „Nem adtok ennek a gyereknek enni?”, „Miért mindig csak a chipset és az édességet eszed?” A gyermekkori evészavarok egyik gyakori problémáját járjuk most körül.
Sportpszichológiai szakszichológus
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180