Pszichológus Szemmel
Ki vagyok én? – Így formálnak bennünket a családi történetek
Sokan helyezik magukat passzív szerepbe a pszichoterápia során, és nem is sejtik, mennyire hátráltatják ezzel az egyéni fejlődésüket.
Prominens személyek esetében gyakran szükség van arra, hogy testőrökkel vegyék körbe magukat. De kiből válik jó testőr? Melyek azok a kvalitások, amelyekkel rendelkeznie kell egy személynek, aki mások védelmére esküszik fel?
Az MBCT a mindennapok szorongásos helyzeteiben, a sématerápia mélyebb elakadások feloldásában lehet hatékony.
Leah Hazard könyvében átfogó bemutatást nyújt a méhről, a téma biológiai, társadalmi és pszichológiai aspektusait is érintve.
Kell-e a pszichológusoknak pszichológushoz járni? Elősegíti-e a segítő szakemberek személyes terápiája a szakmai fejlődést?
A múltra való emlékezés és a jövőre vonatkozó képzelet közötti kapcsolat nemcsak individuális szinten mutatkozik meg, hanem a kollektív dimenzióban is.
A múltra való emlékezés és a jövőre vonatkozó képzelet közötti kapcsolat nemcsak individuális szinten mutatkozik meg, hanem a kollektív dimenzióban is.
A kollektív emlékezet a történetírástól eltérően nem objektív beszámolót nyújt a múltról, hanem szubjektív megközelítéssel él, amelynek célja elsősorban az identitásképzés.
Ma már nemcsak előnyös oldalunkat osztjuk meg online, hanem pszichológiai nehézségeinket, akár mentális zavarunkat is. Vajon milyen előnyökkel és hátrányokkal jár, ha pszichológiai ismereteinket a közösségi médiából szerezzük?
Az új kutatások tükrében megállapítható, hogy a múltra való emlékezés és a jövő elképzelése szorosan összefügg.
A családi történetek elmondása, meghallgatása létfontosságú. De vajon hogyan formálnak bennünket és miért lényeges a megosztásuk?
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a Mindset Pszichológia az egyetemi oktatást kiegészítő, exkluzív képzést szervez a pszichológia tudomány területén.
Megállás nélkül szólnak a számai a rádióból, vele foglalkoznak a hírek, az éppen aktuális szerelmi életével vagy épp a teltházas koncertjeivel van elfoglalva a világ. Vajon mi a titka a sikerének?
Dr. Kővágó Pál szociálpszichológussal folytattunk beszélgetést a Napóleon-komplexus pszichológiai hátteréről. Célunk a kisebbrendűségi érzés dinamikájának feltárása volt, valamint hasznos tanácsok megfogalmazása annak leküzdésére.
Ha nehéz élethelyzetbe kerültél és úgy érzed, segítségre lenne szükséged, vagy esetleg csak érdeklődnél szolgáltatásainkkal kapcsolatban, írj nekünk, és mi felvesszük veled a kapcsolatot. Bátran keress minket telefonon is!
Jelentkezz be telefonon!
+36 70 329 8180